Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Potupa Sparty: Boleslav na Letné zvítězila 3:0

20:23
PRAHA - Fotbalisté pražské Sparty podruhé za sebou utrpěli na domácím hřišti vysokou porážku 0:3. Po Liberci podlehli o tři góly i ve 12. kole Mladé Boleslavi a Jablonec se k nim v případě vítězství nad Teplicemi může přiblížit v tabulce na rozdíl pěti bodů. Letenské dnes dvěma góly srazil jejich bývalý hráč Marek Kulič, jednu trefu přidal Chramosta.

Jan Chramosta a Marek Kulič oslavují branku v síti Sparty foto: ČTK

Boleslav popáté za sebou neprohrála a ze Sparty si veze tři body poprvé od roku 2007. Vedoucí tým ligy po dvou nepřesvědčivých výkonech toužil zabrat a pomoci k tomu měl i uzdravený kanonýr Kweuke, který po dvou zápasech opět naskočil do základní sestavy. Místo herního procitnutí ale dnešní duel jen prohloubil sparťanské trápení.

Jako první sice zahrozil po obléhaní hostující šestnáctky Grajciar, ale Mladá Boleslav záhy naznačila, že do Prahy nepřijela jen bránit. Kulič hrající 350. ligový duel se v deváté minutě protlačil přes domácí stopery, ale radost z gólu do sítě bývalého klubu mu prozatím zkazil Švenger.

Sparta - Mladá Boleslav 0:3 (0:1)

Branky: 43. a 71. Kulič, 61. Chramosta. Rozhodčí: Jílek - Zlámal, Lhoták. ŽK: Vidlička, Hušek - Ščuk, Janíček. Diváci: 7307.

Sparta: Švenger - Vidlička, Zápotočný, Jarošík, Pamič - Hušek - Mareš (62. Kadlec), Grajciar (68. Sionko), Matějovský, Krejčí - Kweuke. Trenér: Chovanec.

Mladá Boleslav: Miller - Janíček, Johana, Rolko, Šírl - Ščuk, Procházka - Zahustel (88. Řezníček), Kulič (86. Wojnar), Štohanzl (90. Kalina) - Chramosta. Trenér: Koubek.

Sparta postupně znovu upadla do herní letargie. Sice častěji držela míč, ale útočila pomalu, bez nápadu a navíc ji srážely nepřesnosti. Přesto mohla ve 23. minutě dvakrát pohnout s ukazatelem skóre. Volej Krejčího, který se snášel pod břevno, jen s vypětím sil vytáhl z branky Miller a pak chyběl Kweukemu krok, aby dorazil Pamičovu střelu.

Jinak ale Boleslav chytře zachytávala domácí útočné akce, a když se dostala k míči, podnikala rychlé a velmi nebezpečné brejky. Po jednom z nich utekl Štohanzl, přenesl míč na Zahustela a Pražany opět musel zachránit až Švenger. Ve 43. minutě už hosté nejistý výkon domácího týmu ztrestali, byť jim k tomu pomohla i velká porce štěstí. Kulič napřáhl těsně za šestnáctkou a Zápotočný srazil střelu do protipohybu Švengera.

Jan Chramosta (vlevo) a Marek Matějovský

Ve druhé půli Sparta na chvíli přidala, ale s výjimkou Marešovy rány v těžké pozici nad břevno Millera výrazněji neohrozila. Naopak hosté rychle pochopili, že mají velkou šanci získat tři body a po hodině hry pojistili vedení. Na Zahustelův centr si naběhl Chramosta a Švenger se natahoval marně.

Letenští se sesypali a v 71. minutě jim Boleslav zasadila třetí úder. Za chybující obranu si naběhl Kulič a prestižní zápas proti bývalému klubu si osladil druhým gólem. Sparťany vyprovázel ze hřiště pískot a diváci se dožadovali, aby se do sestavy vrátil stoper Řepka.