Pospíšil trestal Brno. Slavia zvítězila 6:2

19:14aktualizováno  20:39
PRAHA - Hokejisté Slavie porazili ve 37. kole extraligy Brno vysoko 6:2. Pražané předvedli v domácím prostředí nejlepší střelecký výkon v sezoně, zvítězili po třech zápasech bez bodového zisku a snížili svou ztrátu na jedenáctou Kometu na čtyři body. Dvěma góly k tomu přispěl exbrněnský útočník Tomáš Pospíšil.

Slavia Praha - Mladá Boleslav, brankař Slavie Miroslav Kopřiva se raduje po vítězném utkání. foto: ČTK

Do souboje o posílení naděje na první desítku mezi týmy, které jsou momentálně mimo pozice zaručující účast ve vyřazovacích bojích, vstoupila lépe Slavia. Hned poté, co Kometa nevyužila přečíslení dvou na jednoho, se do stejné situace dostali okamžitě Pražané a Jelínek otevřel skóre. V půlce první třetiny hráli Brňané téměř 50 vteřin v pěti proti třem, ale stav se i díky gólmanu Furchovi, jenž vychytal Čermáka, neměnil.

Slavia - Brno 6:2

Branky a nahrávky: 7. P. Jelínek (Sklenář), 18. Pospíšil (Alinč, Vondrka), 24. Alinč (Pospíšil, Kuboš), 42. Kůrka (Kadlec, Valach), 50. V. Růžička ml., 53. Pospíšil (Kadlec, Vondrka) - 38. L. Čermák, 41. Dlouhý (L. Čermák, Švrček). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 10:12, navíc Kůrka 10 min. - Jakub Svoboda 5 min. a do konce utkání, T. Svoboda 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 6197.

Na konci 18. minuty naopak udeřila znovu Slavia díky Pospíšilovi, který obléká její dres díky hostování právě z Brna. Po Alinčově příhře Pospíšil zblízka překonal Trvaje a zvýšil. Faul kolenem Jakuba Svobody, za nějž si vykoledoval trest na pět minut a do konce utkání, přinesl Slavii 95 sekund převahy pět na tři, dorážku do prázdné branky ale promáchl Vondrka. V polovině 24. minuty měla Slavia na 23 sekund k dispozici početní výhodu čtyři na tři, kterou dokázala využít, když úspěšně dorážel Alinč a zvýšil na 3:0. Krátce po polovině základní hrací doby hrála Slavia minutu další přesilovku čtyři na tři, Pospíšil však svou teč namířil těsně mimo.

Poté, co na konci 32. minuty vykopli hostující fanoušci plexisklo, se čtvrt hodiny nehrálo. Oběma mužstvům po čase vyplňovaném volným kroužením po obvodu kluziště chvilku trvalo, než se dokázala vrátit do tempa, jenže vzápětí přišla další dlouhá pauza poté, co Čermák dokázal dostat kotouč za Furchova záda. Videorozhodčí však gól nakonec posvětil a bylo to 3:1.

Třetí třetina začala po více než dvou hodinách

Nový elán do hostujících řad navíc nalila využitá přesilovka 54 vteřin po zahájení třetího dějství, jež začínalo po dvou a čtvrt hodinách, kdy už většina extraligových utkání obvykle končí. Na jednobrankový rozdíl snadno snížil Dlouhý a fanoušci Jihomoravanů ožili. Už za 66 sekund poté je však zmrazil Kůrka, který sólo na Trvaje zakončil přesnou ranou pod horní tyč.

Krátce nato hrála Slavia 84 vteřin v dvojnásobné početní výhodě, když Jaroslava Svobodu následoval na trestnou lavici Koreis. Domácí lavička si vyžádala oddechový čas, ale v největší šanci vychytal Alinče parádním zákrokem Trvaj. Tomáš Svoboda si i po ubráněném oslabení svého týmu za protesty vykoledoval trest do konce zápasu.

V 50. minutě si zdecimovaní Brňané sami podepsali svůj ortel prakticky vlastním gólem, když přihrávkou ve vlastním obranném pásmu nastřelili Růžičku a kotouč skončil za zády překvapeného Trvaje. Slavia konečné skóre ještě přikrášlila v 53. minutě, když během další přesilovky pět na tři zaznamenal svou druhou trefu Pospíšil.

Další nedělní výsledky extraligy

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 51. Ton (Sersen, Krstev), 58. Tenkrát (Ton, Krstev). Rozhodčí: Hribik, Hrubý - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 5245.

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Leška (Matějíček, Köhler), 60. Čajánek (Holík, Kubiš). Rozhodčí: Kubuš, Müllner (oba SR) - Barvíř, Jindra. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 4225.

HC Mountfield České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) Branky a nahrávky: 3. L. Květoň (Kranjc), 34. Langhammer (Gulaš), 43. Mikuš (Burian), 59. Kašpařík - 31. Skuhravý (Gawryletz), 45. Kumstát (Pech). Rozhodčí: Polák, Turčan - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:6, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 4324.

Rytíři Kladno - HC Plzeň 1929 2:7 (1:3, 1:2, 0:2) Branky a nahrávky: 6. Lepine (M. Látal), 24. Kuchler (Bicek) - 1. Dvořák (Andrašovský), 9. Jan Kovář (Martin Straka, Duda), 11. Pletka (Jan Kovář, Duda), 28. Vostřák (Andrašovský), 40. Duda (Jan Kovář, Kaberle), 44. Havlíček, 57. Martin Straka z trestného střílení. Rozhodčí: Jeřábek, Hradil - Blümel, Gebauer. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 3115.

HC Oceláři Třinec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 5. Bolf (Bonk, Orsava) - 48. Somík (T. Zohorna, Benák), 59. Starý (Koukal I, Kolář), 60. Kolář (Koukal I, Sičák). Rozhodčí: Šindler, Šír - Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 2651.