Portugalsko - Pobřeží slonoviny: další bezbranková remíza

16:15
PORT ELIZABETH/PRAHA - Na letošním MS padlo pouhých dvacet gólů a toto platí i po "šlágru" mezi Portugalskem a Pobřeží slonoviny. Nejblíže k brance byl Portugalec Ronaldo, a dokonce dvakrát. V desáté minutě trefil tyč a o po hodině hry mu rozhodčí neuznali branku kvůli postavení mimo hru.

Drogba a Ronaldo foto: Reuters

Zápas se uskutečnil na Nelson Mandela Stadium, který pohltí necelých padesát tisíc fanoušků. Kouč Pobřeží slonoviny Sven Göran Eriksson do zápasu nepostavil v základní sestavě svoji největší hvězdu Didiera Drogbu, ačkoli kanonýr Chelsea dostal povolení od FIFA, jenž mu umožňuje nastoupit se speciální dlahou. Na druhé straně nechyběla největší hvězda Potrugalska. Cristiano Ronaldo přišel na trávník s kapitánskou páskou.

HVĚZDA PODLE LN

Cristiano Ronaldo (kapitán Portugalska): Tato volba patřila mezi těžší, protože duel mezi Pobřeží slonoviny a Portugalskem moc krásy nenabídl. Jediný, kdo potěšil oko fanouška a rozvířil emoce na hřišti byl Cristiano Ronaldo, hvězda Realu Madrid. Nejprve krásnou střelou nastřelil tyč Barryho brány, poté společně s Demelem vyfasoval žlutou kartu za protesty a jeho branku ze 60. minuty neuznal rozhodčí pro postavení mimo hru.

Tento zápas měl změnit obraz dosavadního průběhu světového šampionátu a přínést pro fanoušky gólové hody, útočně laděné jedenáctky věstily, že se nebude jednat o nudnou a taktickou bitvu, ve skutečnosti byl opak pravdou.

První gólová příležitost přišla až v desáté minutě. To Cristiano Ronaldo zvedl diváky ze sedadel svojí dělovkou ze střední vzdálenosti. Plachtící míč Jabulani zastavila až pravá tyč Barryho svatyně. O deset minut později Ronaldo pronikal před pokutové území Pobřeží slonoviny, ale snažení mu překazil až zákrok obránce na hranici pravidel, který nebyl posouzen jako nedovolený. Z následné strkanice si Ronaldo společně s Demelem vykoledoval pouze žlutou kartu.

OHLASY PO UTKÁNÍ

"Hráli jsem výborně organizovaně a disciplinovaně, moc jsme toho soupeři nepovolili. Musíme si uvědomit, že my jsme na světovém žebříčku 27. a oni třetí," připomněl Drogba.

"Měli jsme to těžké. Soupeř hrál, jak jsme předpokládali, výborně v obraně a na rychlé kontry. Pořád jsme útočili do plných a těžko se prosazovali. Teď nezbývá, abychom vyložili všechny karty v zápasu se Severní Koreou," dodal trenér Portugalců Queiroz.

Ve druhé polovině utkání už hráči nebyli tolik svázaní taktikou a šancí přibývalo. Své pokusy ale nepřetavili ve vedoucí branku Kalou a Dindane a v dresu Portugalska ani Meireles s Ronaldem.

Po hodině hry přišel čas pro největší hvězdu Afričanů. Sven Göran Eriksson vystřídal Kaloua za Drogbu, čímž chtěl oživit útočnou fázi svého týmu. Jenomže gól nakonec padl na druhé straně. Cristiano Ronaldo se dostal k odraženému míči a uklidil ho do sítě, ale kvůli postavení mimo hru hlavní rozhodčí Larrionda branku neuznal, a tak na ukazateli skóre i nadále svítil bezbrankový stav.

Poslední minuty utkání byly v režii hráčů Pobřeží slonoviny. Nejprve v dobré příležitosti nesrovnal svá mířidla Drogba a ani další šance Gervinha neskončila v síti, a tak se nám zrodila další remíza, kterých se už na šampionátu objevilo šest. Další utkání skupiny G se odehraje dnes večer od 20:30 mezi favorizovanou Brazílií a KLDR.

Pobřeží slonoviny - Portugalsko 0:0

Rozhodčí: Larrionda - Espinosa, Fandino (všichni Urug.). ŽK: Demel, Zokora - Ronaldo. Diváci: 31.034.

Pobřeží slonoviny: Barry - Demel, K. Touré, Zokora, Tiéné - Gervinho (82. Keita), Eboué (88. Romaric), Y. Touré, Tioté, Kalou (66. Drogba) - Dindane. Trenér: Eriksson.

Portugalsko: Eduardo - Paulo Ferreira, Bruno Alves, Carvalho, Coentrao - Deco (62. Tiago), Mendes, Meireles (85. Amorim) - Ronaldo, Liedson, Danny (55. Simao). Trenér: Queiroz.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...