Pod širým nebem Jágr nedohrál. Poranil si nohu

20:54aktualizováno  3. ledna 0:15
PRAHA - 47 tisíc diváku na otevřeném stadionu baseballistů Phillies sledovalo velkolepou show. Pod širým se nakonec radovali Rangers, kteří otočili průběh zápasu s Philadelphií z 0:2 na 3:2. Jaromír Jágr utkání nedohrál.

Jaromír Jágr byl při zápase v dobré náladě a prohodil i pár slov s fanoušky Flyers. foto: Reuters

"Poranil jsem si nohu. V předešlém zápase v Pittsburghu mě do ní někdo bodnul a postupně to nateklo. A zhoršovalo se to," řekl Jágr internetovému serveru deníku Sport. "Nemohl jsem bruslit na sto procent. A nechtěl jsem hrát jenom proto, že bych hrál. Došlo by to do momentu, kdy bych mužstvu nepomohl," prohlásil smutně devětatřicetiletý útočník po brzkém konci svého prvního vystoupení ve venkovním utkání slavné soutěže.

Kromě Jágra si atomosféru Winter Classic na ledě letos užil i Jakub Voráček. Vzhledem k výsledku na tradiční hokejové představení ale v dobrém vzpomínat nebude.

Oba celky zahájily utkání opatrně. V úvodní třetině se zaplněný stadion ofenzivní podívané nedočkal. Mírnou převahu měli hráči Philadelphie: vypracovali si dvě velice dobré šance. Samostatný únik na gólmana Lundqvista v podání nejprve Girouxe a po několika minutách i Jágra ale brankou neskončil. Druhému nejproduktivnější hráči NHL nevyšla klička do bekhendu a český hokejista trefil pouze muže s lapačkou.

Bezbrankový stav vydržel tak dlouho, že padl rekord Winter Classic. V roce 2010 se na první gól čekalo 25 minut - tehdy spolu hrál Boston a Philadelphia -, dnes to trvalo ještě o osm minut déle.

Brankou z dorážky Schenn poslal Philadelphii do vedení a zároveň nastartoval oba týmy k ofenzivnějšímu pojetí hry. Další přesný zásah přidal o dvě minuty později Giroux, jenž v prostřední fázi již nehrál se svým parťákem Jágrem. Za dalších 20 vteřin snížil na 1:2 Rupp chytrou střelou přes obránce. Diváci se dostali do varu: povstali a divoké pasáži utkání vydrželi tleskat až do konce druhé třetiny.

Česka osmašedesátka strávila na ledě jen minimum času, dění v závěrečné dvacetiminutovce pak sledovala už jen ze střídačky. A co viděla? Marný boj svých spoluhráčů o udržení vedení.

Ve 43. minutě se dopustil hrubky gólman Bobrovskij: nechal se prostřelit z velkého úhlu od Ruppa, jenž zaznamenal druhou branku v zápase a vyrovnal na 2:2. O další tři minuty pak velký obrat dokonal Richards, jenž se nejlépe zorientoval před brankovištěm a do odkryté svatyně dorazil Dubinského střelu.

V dramatickém závěru mohla misky vah Philadelphia srovnat, ovšem trestné střílení nařízené dvacet vteřin před koncem zápasu neproměnil Briere.

Philadelphia - New York Rangers 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Branky: 33. B. Schenn, 35. C. Giroux - 35. a 43. Rupp, 46. B. Richards. Střely na branku: 35:33. Diváci: 46.967.