Po Arsenalu vyhrála 6:0 i Chelsea, už podruhé v sezoně

18:59
LONDÝN - Fotbalisté mistrovské Chelsea pokračují v suverénním vstupu do nové sezony. Dnešním drtivým vítězstvím 6:0 ve Wiganu přesně zopakovali úvodní domácí výhru nad nováčkem West Bromwichem. Stejný výsledek uhrál i Arsenal s Tomášem Rosickým v základní sestavě, který především díky hattricku Thea Walcotta doma deklasoval oslabeného nováčka Blackpool a ve druhém kole se poprvé radoval z výhry.

Radost hráčů Arsenalu. foto: ČTK

Chelsea poslal do vedení ve 34. minutě třetím ligovým gólem v sezoně francouzský ofenzivní záložník Malouda. Krátce po přestávce se dvakrát během čtyř minut prosadil jeho krajan Anelka a svými premiérovými zásahy v sezoně prakticky rozhodl.

V závěru přidal ještě dvě branky střídající útočník Kalou po dvou přesných Drogbových nahrávkách. V nastaveném čase uzavřel skóre svým premiérovým soutěžním gólem v dresu "Blues" Izraelec Benajun, jenž v létě přišel z Liverpoolu.

Wiganu se hrubě nepovedl vstup do sezony, na svém stadionu ve dvou ligových zápasech inkasoval deset branek a ani jednou neskóroval.

Radost Chelsea.

Walcott se na stadionu Emirates poprvé trefil ve 13. minutě, když zakončil povedenou akci Rosického a Aršavina. Druhý zásah přidal jednadvacetiletý anglický reprezentant po otočce ve 38. minutě a hattrick završil přesnou ranou v 58. minutě.

Další branky zápasu, ve kterém byl po půl hodině hry vyloučen hostující stoper Evatt, vstřelili z penalty Aršavin a Diaby. Z první soutěžní branky za Arsenal se mohla v závěru radovat i letní

marocká posila Šammach z Bordeaux. Hosté v úvodním duelu senzačně deklasovali 4:0 Wigan, ale dnes dostali tvrdou lekci.

Poprvé v Premier League naplno bodoval i další londýnský klub Tottenham, který díky dvěma brankám velšského talentovaného mladíka Balea těsně vyhrál 2:1 ve Stoke.

Nigerijský útočník Odemwingie ozdobil svůj debut za West Bromwich gólem a zajistil ligovému nováčkovi výhru 1:0 nad Sunderlandem. Spoluhráč českého útočníka Romana Bednáře, jenž zůstal pouze na lavičce, uzavřel svůj přestup z Lokomotivu Moskva teprve v pátek.

West Ham United prohrál 1:3 s Boltonem a ani ve druhém ligovém zápase nebodoval. Záložník Radoslav Kováč zůstal v poraženém týmu pouze mezi náhradníky.

Premier League - 2. kolo

Arsenal - Blackpool 6:0 (13., 38. a 58. Walcott, 32. Aršavin z pen., 49.  Diaby, 83. Šammach), Birmingham - Blackburn 2:1 (57. a 71. Gardner - 54. N'Zonzi), Everton - Wolverhampton 1:1 (43. Cahill - 74. Ebanks-Blake), Stoke - Tottenham 1:2 (25. Fuller - 20. a 30. Bale), West Bromwich - Sunderland 1:0 (81. Odemwingie), West Ham United - Bolton 1:3 (79. Noble z pen. - 68. a 84. Elmander, 48. vlastní Upson), Wigan - Chelsea 0:6 (48. a 52. Anelka, 78. a 90. Kalou, 34. Malouda, 90.+3 Benajun).