Plzeň se prodrala na osmé místo! V předehrávce porazila Vítkovice 3:1

20:33aktualizováno  20:57
PRAHA - V předehrávce 45. kola hokejové Tipsport extraligy porazili plzeňští indiáni Vítkovice 3:1. Na první a třetí brance se podílelo trio Duda - Straka - Vlasák. Rozhodující branku dal ve 29. minutě Lammers.

Tomáš Vlasák. foto: ČTK

Za "normálních" okolností by se utkal třetí a čtvrtý tým domácí soutěže. Ovšem po odpočtu, po kterém přišli Plzeňští o devatenáct bodů, se indiáni pohybují na hranici předkola play off a účasti ve skupině o udržení. Po výhře nad Vítkovicemi opět ožil plzeňský sen o play off, když se Západočeši po výhře 3:1 dostali na osmé místo.

A za svým snem šli domácí hokejisté od úvodních minut. Na ledě dominovali, pohybem a přesnými přihrávkami soupeře přehrávali. Ten se za celý zápas nedostal do souvislejšího tlaku. Patřila mu však první šance v utkání. Po nepovedené střele Klimka se ke kotouči dostal Vrána. Forhendovou kličkou ale narazil na pravý Horčičkův beton.

Plzeň se naopak svým pohybem dostávala do řady šancí a přesilových her, využila však až pátou. Po vynikajícím pasu Straky se před Málkem ocitl Radek Duda a na druhý pokus rozvlnil síť.

Vítkovice - Plzeň.

Po půlhodině hry už Plzeň vedla o dvě branky, za což vděčí zámořské spolupráci. Po přihrávce Johnsona trefil mezírku mezi Málkovými betony Lammers - 2:0.

Vítkovice snížily až ve druhé polovině třetí třetiny. Od modré čáry nahodil puk na Horčičku Viktor Ujčík a překvapivou tečí změnil dráhu střely Jan Káňa.

Na vyrovnání už Vítkovicím nezbylo dost sil. Navíc se při hře bez brankáře podařilo domácím zpečetit tříbodový triumf. Plzeň se tak minimálně do pátečního večera, kdy se hrají další zápasy 45. kola, usídlila na osmém místě tabulky hokejové extraligy.

Předehrávka 45. kola hokejové Tipsport extraligy:

HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Steel 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. Duda (Straka, Vlasák), 29. Lammers (Johnson), 60. Vlasák (Straka, Duda) - 53. Káňa (Ujčík, Malík). Rozhodčí: Minář, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 6024.

Plzeň: Horčička - Benák, Jiří Hanzlík, Jeřábek, Modrý, Dresler, Frolo, St. Pierre - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Dvořák - Lammers, M. Heřman, Johnson - T. Rachůnek, Haman, Plášek. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

Vítkovice: Málek - Vosátko, Malík, Punčochář, Trnka, Ovčačík, Rehák, Voráček - Huna, Burger, Káňa - Szturc, Húževka, J. Sýkora - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík, Strapáč, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.

14. BK Mladá Boleslav 44 12 3 5 24 109:138 25
Poznámka: Mladé Boleslavi bylo odečteno 22, Plzni 19 a Kladnu 6 bodů za neoprávněný start hráčů.