Plzeň porazila Spartu 1:0 a fotbalovou ligu vede už o pět bodů

17:05
PLZEŇ/PRAHA - Přímý souboj o čelo tabulky 20. kola nejvyšší české soutěže zvládla lépe Plzeň a nad Spartou vede už o pět bodů. Vítězství Viktorie nad Pražany v poměru 1:0 zařídil v 15. minutě Pavel Horváth.

Plzeň - Sparta (Jaromír Blažek inkasuje) foto: ČTK

Plzeň do utkání vstoupila velmi opatrně a soustředila se především na bezchybnou defenzivní činnost. Přesto byla prvním týmem, který se v zápase radoval z gólu.

Další sobotní zápas

Příbram - Liberec 1:0
Branka: 36. M. Štochl.

Ďuriš po čtvrthodině měření sil prostupoval středem hřiště a chystal se ke střele, ovšem dvaadvacet metrů před brankou soupeře byl faulován. Míč si k následnému přímému kopu postavil špílmachr Viktorie Pavel Horváth. A zahrál jej perfektně: nechytatelný balón poslal přes zeď do břevna, od něhož se odrazil těsně za brankovou čáru a zpět do hřiště. Sudí to viděli a gól správně uznali.

Pražané měli velkou šanci vyrovnat v samotném závěru první půle. Kušnír nacentroval míč do pokutového území, kam si ideálně naběhl Kweuke. Africký útočník ale tentokrát svou gólovou formu přesným zásahem nepotvrdil. Hlavičkoval jen těsně nad.

Po přestávce se ze hry vytratila fotbalovost a hodně se přitvrdilo. Fanoušci proto místo šancí viděli mnoho ostrých zákroků. Rozhodčí za celé utkání rozdal celkem devět žlutých karet. Kvůli nedovoleným zákrokům byl sudí Zelinka nucen zastavit hru více než čtyřicetkrát. Naopak střely byly za celé zápolení k vidění pouze dvě.

Sparta tak místo smazání náskoku vedoucí Plzně v boji o titul ztratila. Plzeň ji utíká na rozdíl pěti bodů

20. kolo první fotbalové ligy

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 1:0 (1:0)
Branka: 16. Horváth.
Rozhodčí: Zelinka - Kordula, Pelikán. ŽK: Trapp, Horváth, Rezek, Pavlík - Kadlec, Abena, Podaný, Pamič, Vacek, Řepka.  Diváci: 7500 (vyprodáno).

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Neuwirth, Bystroň, Limberský - Trapp - Ďuriš, Horváth (90. Ševinský), Kolář, Rezek (88. Brezinský) - Bakoš (77. Fillo). Trenér: Vrba.

Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič - Abena (46. Pekhart) - Kadlec (80. Kerič), Vacek, Matějovský, Podaný (64. Zeman) - Kweuke. Trenér: Hašek.