Plzeň má nakročeno do 3. předkola Ligy mistrů

16:45aktualizováno  19:38
JEREVAN/PRAHA - Malý krůček na dlouhé cestě udělali fotbalisté Plzně. V úvodním utkání 2. předkola Champions League vyhráli na půdě arménského celku Pjuniku Jereven 4:0, když dvě branky vsítil Bakoš a další přidali Horváth a Kolář. Odvetu příští týden hostí Plzeň.

Radost Plzně a Horvátha. foto: ČTK

V dresu českého mistra se objevily dvě nové akvizice. Na stoperském postu urostlý ale také dobře technicky vybavený Slovák Čišovský a v záloze nadějný Pilař, jenž před sezonou přišel z Hradce Králové.

I když oba týmy hrály teprve svůj první zápas v letošní sezoně, začaly pěkně zostra. Hned v úvodu se hrál rychlý, kombinační fotbal, z čehož těžila především Plzeň.

Již v osmé minutě blesková akce po pravé straně skončila v síti. Kolář uvolnil Petrželu, ten nacentroval a hlavičkou se prosadil Marek Bakoš ačkoliv byl hlídán obráncem soupeře. "Po první brance z nás spadla nervozita, už jsme hráli uvolněněji a přišly další šance," řekl po utkání České televizi dvoubrankový Bakoš.

Tlak Západočechů po vedoucí brance nezeslábl, naopak. Ve slibných šancích ovšem neuspěli Čišovský ani Bakoš, a tak se Plzeň dočkala dvoubrankového vedení "až" po půl hodině hry, kdy rukou ve vlastním pokutovém území zahrál domácí Harojan a švédský sudí bez okolků nařídil penaltu. K míči se postavil samozřejmě kapitán Pavel Horváth, který nekompromisně překonal brankáře Israelyana.

Teplice - Plzeň (Kolář slaví branku).

Na konci první pětačtyřicetiminutovky vedla plzeňská Viktoria již 3:0. Čišovský se uvolnil v pokutovém území Pjuniku a zastavil ho až faul. K penaltě se tentokrát postavil Bakoš, napodobil svého kapitána a trestný kop z jedenácti metrů proměnil.

Ve druhém poločase už Plzeňští evidentně polevili, ale míč drželi na svých kopačkách i nadále. I tak ale Západočeši zvýšili své vedení. V 72. minutě nacentroval Horváth a na letící balon si nejlépe naskočil Kolář.

Domácí Pjunik poprvé zahrozil až v poslední desetiminutovce, když ze dvaceti metrů napřáhl Minasjan, ale rozezvonil tyč Pavlíkovy brány.

Plzeň si tak odváží z Arménie slibné čtyřgólové vedení. Odveta by měla být pouhou formalitou.

Fotbalová Liga mistrů - 2. předkolo:

Pjunik Jerevan - Viktoria Plzeň 0:4 (0:3)
Branky: 7. a 40. z pen. Bakoš, 28. Horváth z pen., 72. Kolář. Rozhodčí: Lerjeus - Wärnmark, Hallberg (všichni Švéd.). ŽK: H. Hovhannisjan, Edigarjan, Manojan (všichni Pjunik). Diváci: 4000.

Pjunik: Israeljan - Hovsepjan, Harojan, Edigarjan, Juspašjan - Alexanjan (46. Manojan), Malakjan, K. Hovhannisjan (45. Gagik Pogosjan), Voskanjan - Gukas Pogosjan (64. D. Minasjan), H. Hovhannisjan. Trenér: V. Minasjan.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Bystroň (70. Ševinský), Jiráček - Petržela (83. Fillo), Trapp, Horváth, Kolář, Pilař (73. Ďuriš) - Bakoš. Trenér: Vrba.