Petrohrad se Šírlem překvapivě vyhrál Superpohár

23:19
MONACO - Vítězem Superpoháru se překvapivě stali poprvé v historii fotbalisté Zenitu Petrohrad. Držitelé Poháru UEFA dnes v Monaku porazili 2:1 šampiona Ligy mistrů Manchester United. Ze zisku trofeje se raduje i Radek Šírl, který Superpohár vyhrál jako pátý Čech v historii.

Radost hráčů Petrohradu. foto: ČTK

V sestavě Manchesteru se na pravém beku objevil Gary Neville, který se vrací po dlouhodobém zranění, od začátku se však musel činit především Evra na druhé straně obrany. Francouzský reprezentant měl velké problémy s rychlými průniky petrohradských hráčů, kterým se sice v lize příliš nedaří, ale na mezinárodní scéně září.

Minutu před koncem první půle Manchester poprvé kapituloval. Zenit z tlaku vybojoval roh, který zahrál Dominguez, Denisov na přední tyči centr přizvedl a Pogrebňak na brankové čáře měl jednoduchou úlohu.

Manchester se ani po změně stran nedokázal vymanit z tlaku Zenitu a po hodině hry na to znovu doplatil. Fanouškům petrohradského celku se v nejlepším světle představila čerstvá posila Portugalec Danny. Nejdražší hráč v historii ruské ligy dokázal obejít Ferdinanda a střelou do protipohybu zvýšil na 2:0.

Až v 72. minutě vykřesal naději stoper Vidič, který po přihrávce Téveze zblízka propálil vše před sebou. Manchester pak sahal po vyrovnání, ale O'Shea ani Rooney neuspěli. Když už vyrovnávací branka padla, zasloužil se o to Scholes úmyslnou rukou. Gól uznán nebyl a Scholes navíc viděl druhou žlutou a následnou červenou kartu. Zenit se pak již ubránil a svou první účast v Superpoháru proměnil ve výhru.

Výsledek:

Manchester United - Zenit Petrohrad 1:2 (0:1)

Branky: 72. Vidič - 44. Pogrebňak, 59. Danny. Rozhodčí: Bo Larsen (Dán.). ČK: 89. Scholes (Manchester). Diváci: 18.500.