Petr Nedvěd zařídil v nájezdech sedmý zápas. Třinec už slaví postup

18:08aktualizováno  22:35
PRAHA/LITVÍNOV - Liberec si ve čtvrtfinále play off vynutil rozhodující sedmý zápas, když za nepříznivého stavu 3:2 na zápasy vyhrál na ledě Slavie 3:2 po samostatných nájezdech, které rozhodl Petr Nedvěd. Sedmý zápas se odehraje ve středu. V další čtvrtfinálové sérii už je rozhodnuto. Třinec vyhrál v Litvínově a poměrem 4:2 postupuje do semifinále. Pro chemiky sezona končí.

Liberec (Nedvěd). foto: ČTK

Slávisté vstoupili do šestého utkání podle představ trenéra Růžičky, když ve třetí minutě opět udeřili v oslabení z hole Jakuba Sklenáře. Bílí Tygři se ale rychle vzpamatovali a dvěma góly do konce první části stihli skóre otočit ve svůj prospěch.

V O2 areně se odehrála bitva o každý centimetr ledu, hráči padali do střel, diváci vytvářeli elektrizující atmosféru. Dlouho ale žádný hráč nemohl se stavem pohnout. To se povedlo až ve 46. minutě domácím. Pospíšil vystřelil přes obránce a Vošvrda vyrazil kotouč pouze před sebe, kde číhal Sklenář, který ač s problémy dostal puk za brankovou čáru.

Slavia - Liberec.

Nerozhodný stav rázem utkání dovedl do prodloužení. V něm ale branka i přes aktivitu hostů nepadla, tudíž musely rozhodnout samostatné nájezdy. "Bohužel jsme dali jen dva góly, zápas dospěl do prodloužení a nakonec jsme nebyli úspěšní na penalty," litoval kouč sešívaných Čelanský.

V nich ani jeden červenobílý exekutor neuspěl, naopak se trefil Nedvěd a výhru pečetil Vak.

"Slavia byla lepším týmem a dostávala nás pod tlak. Vynikající výkon Tomáše Vošvrdy a bojovnost celého týmu nás dovedly se štěstím zpět do Liberce," komentoval šestý duel série liberecký trenér Kalous.

Rozhodující zápas této nesmírně vyrovnané série se odehraje ve středu na liberecké půdě.

Vítěz Prezidentova poháru je v semifinále poprvé od 2003
Hokejisté Třince vyhráli v šestém čtvrtfinále na ledě Litvínova 4:1 a poprvé po osmi letech postoupili do semifinále. Oceláři prohrávali už ve druhé minutě utkání po trefě Matěje Stříteského, ale skóre otočili čtyřmi góly třinečtí kanonýři: Martin Adamský, Vojtěch Polák, Jan Peterek a Martin Růžička.

Třinec sérii v konečném součtu vyhrál 4:2 na zápasy. Vítěz základní části doplnil mezi nejlepšími čtyřmi týmy Pardubice a Vítkovice.

Čtvrtfinále play off hokejové Tipsport extraligy - 6. zápasy

HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 2:3 po sn (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Sklenář (Vondrka), 46. Sklenář (Pospíšil, Kadlec) - 9. P. Nedvěd (Podkonický), 15. Bartovič (P. Nedvěd, Podkonický), rozhodující sam. nájezd P. Nedvěd. Rozhodčí: Šindler, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:10, navíc Štich (Liberec) do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 8165. Stav série: 3:3.

HC Benzina Litvínov - HC Oceláři Třinec 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Stříteský (Kubinčák) - 28. Adamský (Kohn), 40. V. Polák, 45. Peterek (Adamský, Kohn), 58. M. Růžička (technický gól). Rozhodčí: Fraňo, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 7000 (vyprodáno). Konečný stav série: 2:4.