Pardubice krok od postupu, Vítkovice porazily Mountfield

17:34aktualizováno  22:31
PRAHA/PARDUBICE/OSTRAVA - Ve třetích zápasech čtvrtfinále play off hokejové Tipsport extraligy kralovaly domácí týmy. Pardubice porazily Zlín na samostatné nájezdy 2:1, Vítkovice přesvědčivě přehrály České Budějovice 3:0.

Pardubice. foto: ČTK

Pardubická jízda vyřazovacími boji pokračuje. Východočeský Eaton vyhrál posledních patnáct zápasů v play off. Ve letošní čtvrtfinálové sérii se Zlínem už vede 3:0, když poslední utkání vyhrály Pardubice 2:1 po samostatných nájezdech. "Myslím si, že nic není ztracené. Všechny zápasy byly vyrovnané. Jednou to bylo v prodloužení, jednou na penalty. Myslím si, že se to může klidně obrátit. Bude to těžké, ale šance tam je," neskládá zbraně trenér PSG Vlach.

V nich řada střelců selhala: Koukal, Starý, Hamrlík, Leška, Holík neuspěli a jediným úspěšným hráčem se stal Martin Bartek. "Na penalty jsme byli prostě šťastnější," komentoval rozhodující moment zápasu pardubický kouč Jandač.

Vítkovice se v sérii ujaly vedení
Vítkovice třetí zápas čtvrtfinále, první na svém ledě, přesvědčivě vyhrály 3:0 a v sérii na čtyři vyhraná utkání se ujaly vedení 2:1. Na prvním místě takového výsledku s nulou je gólman a Málek to dneska neměl zadarmo. Musel si to vychytat výborným výkonem," poznamenal vítkovický trenér Trličík.

Dlouho nerozhodný zápas zlomily dva góly v rozmezí pěti minut, které padly v přesilových hrách. "O osudu utkání rozhodly naše nevyužité střelecké příležitosti a špatná hra v přesilovkách," našel příčiny porážky kouč Mountfieldu Kupka.

Minutu před koncem druhé části se prosadil Ujčík, posléze budějovického brankáře Kováře překonal Vrána. Čtvrtfinále pokračuje už ve středu v Ostravě.

Obě čtvrtfinále pokračují v úterý a na Lidovky.cz/sport je můžete sledovat on-line.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápasy:

HC Eaton Pardubice - PSG Zlín 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0) Branky a nahrávky: 6. Starý (Nakládal, Kaberle), rozhodující sam. nájezd Bartek - 39. Důras (Köhler). Neproměněné nájezdy: Starý, Koukal - Holík, Leška, Hamrlík. Rozhodčí: Homola, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 10.057. Stav série: 3:0.

HC Vítkovice Steel - Mountfield České Budějovice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) Branky a nahrávky: 39. Ujčík (Káňa, Burger), 44. Vrána (Trnka, Vosátko), 49. Húževka (Ujčík, Malík). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 7758. Stav série: 2:1.