Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Ostrava selhala i s Teplicemi a trenér Koubek nabídl rezignaci

18:14aktualizováno  20:48
PŘÍBRAM - Fotbalisté Teplic vyhráli v sedmém ligovém kole v Ostravě 1:0 a sérii bez porážky protáhli na pět zápasů. Výhru na Bazalech zařídil hned v nástupu do druhé půle svým gólem Jakub Mareš. V druhém utkání hráči Příbrami zaznamenali v první lize po 492 minutách gól a díky němu udolali nováčka z Hradce Králové 1:0.

FC Baník Ostrava - FK Teplice foto: ČTK

Baník prohrál počtvrté za sebou
Ostravským se stále nedaří otočit kormidlo do lepších vod. Trenér Miroslav Koubek dal poprvé v základu šanci útočníku Fantišovi i mladému stoperovi Frydrychovi, ale Baník nejnižší návštěvu v sezoně v úvodu opět sužoval kostrbatou ofenzivou.

Pozápasové ohlasy

"Když nejsme schopni dát gól ani po takové solidní hře, jakou jsme dnes předvedli, to je ten pravý důvod toho, kde jsme," povzdechl si ostravský trenér Miroslav Koubek, který dá vedení klubu ke zvážení svou rezignaci. Vedení Baníku ji však nepřijme.

"Jsem moc rád, že jdeme správným směrem. Mužstvo pracovalo, i když to dneska nebylo úplně fotbalové. Štěstí dneska stálo na naší straně, vybrali jsme si ale to, co nám smolně uteklo v prvních kolech," řekl teplický kouč Jiří Plíšek.

Bez dirigenta Lukeše to Baníku jde momentálně asi nejvíc ze standardních situací, ale ty si soupeř ohlídal. Minuty kolem úvodní čtvrthodiny naopak patřily Teplicím, které domácí defenzivu dvakrát dostaly do úzkých. Rosa nejprve přesným centrem od levé lajny vybídl ke skórování Vondráška, který se odpoutal od Nevese, ale Baránek jeho hlavičku vytlačil. Středem ostravské defenzivy se vzápětí protáhl Kalivoda, ke štěstí domácích však levačkou trefil gólmana.

Vypadalo to, že Ostrava po dvou teplických hrozbách spadne do útlumu, ale nestalo se. Baník srovnal hru a v závěru půle byl i mírně aktivnější. Mezihra, to je ovšem kardinální problém. Grigara domácí vylekali jen několika dlouhými auty, až v závěru se jim podařilo prokombinovat až do vápna, jenže slibnou akci pokazil nedůraznou střelou Hušbauer.

Zato úvod druhé půle Ostrava zaspala. Hosté se už po 40 sekundách dostali do protiútoku, Vondrášek odcentroval naslepo před branku a kolektivního zaváhání obrany Baníku využil Mareš, který z deseti metrů poslal míč do odkryté branky. Potom se Slezané nadechli k trvalému tlaku. Varadi nejprve Grigara protáhl technickým pokusem z 20 metrů, pak teplický gólman vytáhl tři bravurní zákroky proti vyloženým šancím.

Od 70. minuty nápor Baníku gradoval: Grigar vyškrábl Frydrychovu střelu k tyči, v 78. minutě šla Frejlachova bomba z dálky dokonce od pravé do levé tyče a ven, kde Šenkeříkovu dorážku vyrazil Grigar. V síti neskončila ani Nevesova hlavička, již v 79. minutě znovu zázračně lapil teplický brankář.

Baník dnes střelecké prokletí nepřemohl. Když i po dalším závaru odvrátila teplická obrana Šenkeříkovu dorážku z brankové čáry, stěhovaly se všechny body na sever Čech.

7. kolo první fotbalové ligy

FC Baník Ostrava - FK Teplice 0:1 (0:0)
Branka: 46. Mareš.

Rozhodčí: Královec - Moudrý, Dobrovolný. ŽK: Frydrych, Neves, Hušbauer - Mareš, Ljevakovič, Rosa, Grigar. Diváci: 3654.

Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Frydrych, Neves - Frejlach, Marek, Hušbauer - Fantiš (65. Šenkeřík), Varadi, Pilík. Trenér: Koubek.

Teplice: Grigar - Vidlička, Matula, Hošek, Rosa - Ljevakovič, Kalivoda (76. Zoubele), Siva (85. Smejkal) - Vondrášek (67. Verbíř), Mahmutovič, Mareš. Trenér: Plíšek.

Příbram zlomila střelecké trápení a porazila Hradec
Příbramští hledají v úvodu sezony kanonýra. Gólově se do dnešního duelu prosadili jen v druhém kole v Teplicích a s pouhými dvěma brankami byli nejméně produktivním týmem celé ligy. Střeleckou potenci se Středočeši pokusili zvednout angažováním útočníka Ibeho, který k Litavce zamířil na hostování ze střížkovských Bohemians Praha.

V úvodu Příbramští vyvinuli tlak. Vyvrcholil po deseti minutách, kdy si na Klesův centr z přímého kopu naběhl Borek, ale z nadějné pozice hlavičkoval mimo. Hradec se po čtvrthodině oklepal a získal mírnou optickou převahu. Do zakončení se však vinou nepřesností v předfinální fázi takřka nedostával.

"Byl jsem přesvědčený, že branku dnes dáme. Nemohli jsme si dovolit otevřít hru, protože Hradec je v ofenzivě velice silný a ztrestal by nás. Museli jsme být obezřetní a trpěliví. Hradec jsme vlastně nepustili do pořádné šance a v závěru po vystřídání jsme zlomili utkání na svoji stranu," pochvaloval si trenér Příbrami Martin Hřídel.

"Soupeř čekal na naši chybu, která přišla. Několik předešlých utkání jsme se jich dokázali vyvarovat, ale dneska nás soupeř bohužel potrestal," dodal Václav Kotal, kouč Hradce Králové.

Domácího gólmana Hrušku vylekal až moment z 30. minuty, kdy se zapotil při Kasálkově tvrdé ráně zpoza vápna. Vzápětí propásl na druhé straně velkou šanci Huňa. V plném běhu převzal Klesův dlouhý nákop z poloviny hřiště, ale při zakončení nepotvrdil roli kanonýra. Míč trefil hodně špatně a Lindra vůbec neohrozil.

Hradecký nováček i po pauze hrozil střelami ze střední vzdálenosti. V 50. minutě prošel hbitý Pilař přes několik hráčů až těsně před vápno, kde pohotově napřáhl a Hruška měl co dělat, aby jeho pokus s lehkou pomocí brankové konstrukce vytáhl na roh. Středočeši ožili příchodem další čerstvé posily střídajícího Macka. Na chvíli zavřeli "votroky" před jejich šestnáctku, jenže v zakončení byli naprosto bezradní. Nejvíce starostí přidělal Lindrovi stoper Jakub Štochl.

V 66. minutě mířil přesně k tyči a hradecký gólman jeho střelu s obtížemi vyrazil na roh. Když už se zdálo, že Příbram vyjde střelecky naprázdno i ve čtvrtém domácím duelu sezony, prodloužili hosté při bránění nechtěně centr na střídajícího Wágnera, který pět minut po svém příchodu na hřiště sám před Lindrem nezaváhal a rozjásal domácí fanoušky.

1. FK Příbram - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)
Branka: 81. Wágner.

Rozhodčí: Adam - Košec, Štěrba. ŽK: Pleško, Borek, Macek - Kasálek, Wozniak. Diváci: 2823.

Příbram: Hruška - Plašil, Ricka, J. Štochl, Nohýnek - Klesa (76. Wágner), Borek (55. Macek), Tarczal, Pleško - Ibe (88. Videgla), Huňa. Trenér: Hřídel.

Hradec: Lindr - Wozniak, Chleboun, Kasálek - Rezek (73. Černý), Fischer, Janoušek, Poděbradský (85. Hájovský) - Kocourek (68. Tomašák), Dvořák, Pilař. Trenér: Kotal.