Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

Omsk deklasoval Magnitogorsk

17:25
OMSK - Pro sibiřské město začala KHL až dnes. A "úvod" to byl skutečně povedený. Sibiřský celek proměnil zápas dvou favoritů Kontinentální soutěže s Magnitogorskem v exhibici. Avandgard zvítězil jednoznačně 6:0. Na výhře se výrazně podíleli tři hráči – hvězdný Jaromír Jágr si připsal gól a asistenci, ruský expres Svitov vstřelil dvě branky a gólman Grahame zaznamenal první čisté konto v lize.

Jaromír Jágr v dresu Omsku v Kontinentální lize. foto: ČTK

Byla to ostře sledovaná bitva. A důvodů bylo několik. První zápas opěvované české osmašedesátky v domácím desetitisícovém kotli, včetně něho se navíc na ledě představilo dalších šest krajánků. Střetli se dva ruští giganti, kteří patří mezi favority na titul. A shodně se ani jednomu z týmů v prvních zápasech příliš nedařilo.

Domácí celek začal sjednávat nápravu hned od začátku. Ve druhé minutě se trefil chytrou akcí zpoza branky ruský rychlík Svitov. Poté měli sice hráči Mettalurgu několik šancí na vyrovnání, ovšem bohorově jimy pohrdli. A tak přišel zasloužený trest. Ve 24. minutě prostřelil podruhé v zápase Mezina v brance hostů Pestunov. O pět minut to bylo již 3:0 – a svým gólem vyhnal Malyšev běloruského brankáře z branky.

Jeho náhradníka Proskurjakova uvítal samostatný únik Jaromíra Jágra, česká hvězda se ještě neprosadila. O tři minuty později však již přišel gólový okamžik českého útočníka. Po přihrávce dvorního centra Klepiše potrestal přesnou střelou k pravé tyči vyloučení českého obránce Magnitogorsku Pilaře. Na konci druhého dějiství se trefil také Bondarev a bylo to již 5:0.

Poslední branku v zápase připravil ve 47. minutě opět Jágr, který na domácím ledě viditelně pookřál, přesným pasem na střelce Svitova. Úspěšnou domácí premiéru slavil i americký gólman John Grahame a připsal si své první čisté konto v KHL.