Olomouc porazila Příbram a přezimuje za Plzní a Spartou

17:20
OLOMOUC - Fotbalisté Olomouce na závěr podzimu doma přehráli Příbram jednoznačně 3:1 a vrátili se na třetí příčku tabulky. Za domácí se prosadili útočníci Petr, Hubník a devatenáctiletý stoper Murín, který se trefil poprvé v kariéře. Za hosty ukončil patnáctizápasové čekání na vstřelený gól kapitán Huňa.

Olomouc - České Budějovice (radost domácích). foto: ČTK

Olomouci se před utkáním rozpadla obrana, a tak trenér Psotka musel nasadit hned tři nezkušené obránce s věkem pod devatenáct let Kalase, Murína a Machalického. Příbram se toho sice snažila využít a tlačila se do útoku, ovšem své šance nevyužívala, naopak sama vytvářela chybami prostor pro trojici olomouckých útočníků.

Ti toho dokonale využili dvěma slepenými góly. V 17. minutě se nejprve přes Šultese a Hubníka dostal míč k Petrovi, který otevřel skóre. A ani ne za minutu přihrál Ordoš Hubníkovi a čerstvý reprezentant přidal již svou dvanáctou trefu v sezoně. Ujal se tak vedení v tabulce střelců.

Příbram se však z tvrdé rány rychle oklepala a dařilo se především osmnáctiletému záložníkovi Pilíkovi. Ten mohl druhý start v lize oslavit gólem, ale přestřelil. Vynahradil si to však ve 33. minutě, kdy připravil gól pro Huňu, který ukončil své střelecké trápení.

Jenže ještě do poločasu šli domácí znovu do dvoubrankového vedení. A to po překvapivé spolupráci obou mladých stoperů. Kalas našel centrem Murína a ten ve svém třetím ligovém startu skóroval hlavičkou na zadní tyč.

Olomouc mohla své vedení ještě několikrát navýšit, ovšem Rossi a hned dvakrát Ordoš ztroskotali na skvělých zákrocích brankáře Hrušky. Hosté se však už na odpor nezmohli a zápas se v poklidu dohrával. Příbram tak v Olomouci potřetí za sebou dostala alespoň tři góly a na výhru na Hané čeká od dubna 2002.