Obhájci stříbra z Francie na pokraji vyřazení, s Mexikem prohráli 0:2

21:21
PRAHA - Druhé kolo skupiny A nabídlo souboj mezi Francií a Mexikem. Francouzi sice v úvodu utkání měli optickou převahu, ale kdo si tvořil šance, byli Mexičané. Zápas rozhodla krásná branka Hernánzdeze ze 64. minuty. Pojistku zařídil Blanco z pokutového kopu.

Mexiko - Francie (branka Hernándeze) foto: Reuters

Domenech po prohře: Je to zklamání pro všechny - VÍCE ZDE

Do jedenáctky kouče Domenecha se opět nevešel Thierry Henry a na postu středního záložníka nastoupil neobvykle Franck Ribéry. Tato pozice mu zjevně neseděla, neboť za první poločas ztratil téměř více balónu než za celou sezonu v Bayernu Mnichov.

Mexiko - Francie (Henry začal utkání opět na lavičce)

Utkání začali Francouzi sice s míčem na kopačkách, šance si ale tvořili hráči ze Střední Ameriky. Receptem na francouzkou obranu byly dlouhé nakopávané přihrávky, s nimiž měli modří obrovské

Hvězda dne podle LN

Je to aktuální král střelců a nejlepší střelec Realu Madrid v uplynulé sezoně. Ano, Gonzalo Higuaín se stal naší hvězdou dne. Hattrickem sestřelil houževnaté Korejce a výrazně tak přiblížil Argentinu k postupu do osmifinále. Ve všech třech případech měl výrazně ulehčenou pozici, ale o tom to je. Výběr místa dělá ten zásadní rozdíl mezi obyčejným útočníkem a kanonýrem.

potíže. To dokázala akce ze 12. minuty, když si Carlos Vela naběhl za obranu a po rychlém zpracování vypálil, naštěstí pro Llorise nad. Jako přes kopírák se o tři minuty později v podobné šanci ocitl Franco, který pouze vyprášil francouzské brankářské jedničce hruď.

Hráči Francie působili spíše jako uspávači hadů, než jako fotbalisté. To ale nebyl recept na mexickou obranu. Dostatek fyzické kondice ukázal levý bek Carlos Salcido, když se od postranní čáry prosadil přes dva protihráče, ale ani jeho střelecký pokus neskončil v síti.

Další zápas skupiny A: Uruguay smetla JAR - ČTĚTE ZDE

Po půlhodině hry přišla těžká chvíli pro mexického kouče Aguierra, když se po běžném souboji těžce zvedal z trávníku Carlos Vela. Kvůli zranění pro něho utkání skončilo a musel ho nahradit Barrera.

Mexiko - Francie (radost Hernándeze)

Po přestávce se na hřišti objevila i největší ikona mexické kopané.

Je o postupujícím rozhodnuto?

Nejsme věštci ani nehádáme z karet, ale lze předpokládat, že další zápas ve skupině A mezi Mexikem a Uruguayí skončí remízou. Proč? Protože by tento výsledek zaručil oběma celkům postup do osmifinále.

Pokud si říkáte, že už se to někdy stalo, tak je vaše paměť výborná. Podobná situace se už stala na ME 2004 Švédsku a Dánsku. A to tehdy nešlo o ledajakou remízu, zápas musel skončit 2:2. Jak si myslíte, že utkání dopadlo? Správně - 2:2 a oba celky postoupily do dalších bojů. Pokud si na tento zápas chcete vsadit, tak si pospěšte, neboť je více než pravděpodobné, že tento "duel" brzy zmizí z nabídky sázkových kanceláři...

Ze hřiště se poroučel Juaréz a na hřiště se podíval Cuauhtémoc Blanco, jenž má na kontě přes sto reprezentačních startů, v nichž nastřílel třicet osm branek. Po nástupu této osobnosti se na hřišti začaly dít věci. Dvě minuty po tomto střídá vyslal kapitán Rafael Márquez hodinářsky přesným pasem na zteč Hernándeze, který hokejovým stylem vykoupal gólmana Llorise a zasunul do prázdné branky. Nutno podotknout, že celou situaci posoudili rozhodčí bezchybně, ačkoli se na první pohled zdálo o jasný ofsajd.

V 78. minutě se gólu dočkal i hrající veterán Blanco. Po faulu Abidala v pokutovém území na Barreru zahrával penaltu, díky které zvýšil na 2:0. Ve zbylých dvanácti minutách se Francouzi na zvrat nezmohli a zápas se dohrával ve výletním tempu. Tři body si zaslouženě připsali fotbalisté ze Střední Ameriky a přiblížili se tak postupu mezi šestnáctku nejlepších. To naopak Francouzi mají cestu do osmifinále pekelně těžkou.

Francie - Mexiko 0:2 (0:0)

Branky: 64. Hernández, 79. Blanco z pen. Rozhodčí: Al Gamdí (Saúdská Arábie) - Kamranifar (Írán), Al Marzukí (SAE). ŽK: Toulalan, Abidal - Franco, Juárez, Moreno, Rodríguez. Diváci: 35.370.

Francie: Lloris - Sagna, Gallas, Abidal, Evra - Toulalan, Diaby - Govou (69. Valbuena), Ribéry, Malouda - Anelka (46. Gignac). Trenér: Domenech.

Mexiko: Pérez - Osorio, Rodríguez, Moreno, Salcido - Juárez (55. Hernández), Márquez, Torrado - Dos Santos, Franco (62. Blanco), Vela (31. Barrera). Trenér: Aguirre.