O juniorský titul se střetnou hokejisté Kanady a Švédska

8:45
OTTAWA - Hokejisté Kanady a Švédska si stejně jako před rokem zahrají o titul na mistrovství světa hráčů do 20 let. V semifinále na šampionátu v Ottawě porazil domácí tým se štěstím Rusko 6:5 po samostatných nájezdech, když v základní hrací době vyrovnal svým druhým gólem v utkání Jordan Eberle pouhých pět sekund před závěrečnou sirénou.

Kanada si poradila s Ruskem. foto: ČTK

Stejný hráč pak rozhodl i penaltový rozstřel. Výsledek museli v poslední třetině otáčet i Švédové, kteří porazili Slovensko 5:3.

Mladí Kanaďané jsou ve finále turnaje poosmé za sebou, loni v Pardubicích získali čtvrtý titul v sérii, poté co Švédy udolali v prodloužení 3:2.

Další prvenství by znamenalo vyrovnání vlastního rekordu v počtu titulů bez přerušení z let 1993-97.