Nymburk na nohou, čeští šampioni si poradili i s hvězdným Partizanem

18:16
PARDUBICE - Basketbalisté Nymburku v Jadranské lize zdolali dalšího favorizovaného soupeře se zkušenostmi z Evropské ligy. Po Ciboně Záhřeb dnes v Pardubicích pokořili účastníka Final Four Euroligy Partizan Bělehrad 73:69.

Nymburk - Partizan Bělehrad foto: ČTK

Nic na tom nezměnil ani český reprezentant Jan Veselý, který nastoupil v sestavě srbského celku, ovšem příliš se mu nedařilo a často ztrácel míče. Připsal si hned pět ztrát a zaznamenal jen čtyři body.

VÍCE ČTĚTE - Veselého zdrtila nervozita: Nymburk si vítězství zasloužil!

Nymburk začal proti favoritovi před téměř zaplněnou pardubickou ČEZ Arenou hodně zostra a brzy vedl o osm bodů. Pak však domácím na chvíli odešla střelba, navíc se Partizanu začalo dařit pod košem. Především australský pivot Nathan Jawai dělal domácím problémy. Výsledkem byla jedenáctibodová šňůra, kterou důraznou smečí odstartoval Veselý.

Fanoušci basketbalového Nymburka.

Od té doby však byl zápas vyrovnaný a žádnému týmu se v první půli nepodařilo výrazněji odskočit. Nymburk musel při absenci pivota Petra Bendy znovu hodně spoléhat na Aleše Chána, který sváděl pod košem mnoho tvrdých soubojů a spolu s Chesterem Simmonsem táhl ofenzivu.

Úvod druhé půle však vyšel mnohem lépe Partizanu. Nymburk dal za pět minut jen dva koše a rázem prohrával o deset bodů. Místo uklidnění však začali Srbové zbytečně ztrácet míče a tentokrát to byl Nymburk, který udělal ze zápasu znovu drama. Do poslední čtvrtiny šli domácí s dvoubodovým náskokem.

Rozhodly závěrečné minuty
Od závěru třetí části Nymburk skvěle bránil a dokonce šest minut nedovolil soupeři vstřelit ani bod. Stačilo to však jen k šestibodovému náskoku. Ten si však český celek udržoval dál, především zásluhou rozehrávače Afika Nissima, který rychlými pěti body tři minuty před koncem dal domácím klid do koncovky.

Partizan se sice snažil důraznou obranou a fauly s utkáním ještě něco udělat, ovšem Nissim přesnou střelbou udržel Nymburku cenné vítězství.

Nymburk - Partizan Bělehrad 73:69

ČEZ Nymburk - Partizan Bělehrad 73:69 (16:15, 37:35, 54:52)
Nejvíce bodů: Nissim 22, Simmons 21, Chán 15, Nečas 5 - Jawai 14, Gist 12, Kecman 10, Katič 9.

Fauly: 20:24. Pět chyb: 40. Chán. Trestné hody: 28/24 - 19/15. Trojky: 5:2. Diváci: 6732.