Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela

Neudržitelný Berbatov dvěma góly pojistil Manchesteru vedení v lize

18:31
MANCHESTER - Díky dvěma gólům Dimitara Berbatova zvítězili fotbalisté Manchesteru United v anglické lize 2:0 nad Sunderlandem a pojistili si vedení. V neúplné tabulce se na druhé místo posunul jejich městský rival City, který vyhrál 3:1 v Newcastle zásluhou dvou branek Carlos Tevéze. Oba kanonýři manchesterských klubů vévodí tabulce střelců. Berbatov má na kontě 13 branek, Tévez o jeden zásah méně.

Manchester United - Sunderland (Berbatov se raduje). foto: Reuters

Sunderland v této sezoně porazil mistrovskou Chelsea či Manchester City, ale lídr Premier League mu nedal šanci. Berbatov se poprvé prosadil už v páté minutě hlavou po přihrávce Wayna Rooneyho. Druhý gól přidal ve druhém poločase, kdy jeho střelu tečoval do sítě obránce Anton Ferdinand.

Rok 2010 v obrazech

Manchester City vedl za pět minut nad Newcastlem dokonce 2:0. Po 72 sekundách potrestal Gareth Barry chybu brankáře Tima Krula a brzy nato poslal míč do rohu branky Tévez. Domácí sice v 72. minutě snížili, argentinská hvězda však výhru pojistila.

Po čtvrt roce se fotbalisté West Hamu odpoutali z posledního místa díky vítězství 3:1 na hřišti Fulhamu. Svěřenci Avrama Granta sice od jedenácté minuty prohrávali, ale ještě do poločasu stihli skóre otočit.

Newcastle - Manchester City (Tévez se raduje).

Na třetí výhře West Hamu v sezoně se výrazně podílel útočník Carlton Cole, který dal dva góly. V dosavadním průběhu Premier League se přitom trefil jen jednou. Celý zápas za vítěze odehrál Radoslav Kováč. Na dno tabulky klesl Wolverhampton, který v dalším souboji týmů ohrožených sestupem podlehl doma Wiganu 1:2.

Zápasy Blackpool - Liverpool a Everton - Birmingham se nehrály. Hřiště v Blackpoolu, které jako jediné v lize nemá vyhřívání, je kvůli nízkým teplotám zmrzlé. Na stadionu Evertonu zase silný mráz poničil vodovodní trubky.

ANGLICKÁ PREMIER LEAGUE - 19. KOLO

Fulham - West Ham United 1:3 (11. Hughes - 37. a 73. C. Cole, 45.+1 Piquionne), Blackburn - Stoke 0:2 (51. Huth, 90.+3 Wilson), Bolton - West Bromwich 2:0 (40. Taylor, 86. Elmander), Manchester United - Sunderland 2:0 (5. a 57. Berbatov), Newcastle - Manchester City 1:3 (72. Carroll - 5. a 81. Tévez, 2. Barry), Wolverhampton - Wigan 1:2 (87. Fletcher - 9. Rodallega, 10. Cleverley), Aston Villa - Tottenham 1:2 (82. Albrighton - 23. a 67. Van der Vaart), Utkání Everton - Birmingham bylo odloženo.