Sparta vyhrála v Liberci po prodloužení

20:19aktualizováno  21:43
OSTRAVA - Hokejisté Sparty zvítězili ve 29. kole extraligy v Liberci 2:1 v prodloužení. Domácí ztrátu dorovnal Petr Nedvěd, ale o výhře Pražanů pod Ještědem po čtyřech letech rozhodl v čase 64:26 Yorick Treille. Sparta díky jeho gólu zůstala v čele tabulky.

Liberec (Petr Nedvěd) foto: ČTK

Liberečtí vedení opět do boje po třízápasové pauze kapitánem Nedvědem, jenž při zlomenině čelisti nastoupil s celoobličejovým krytem, měli první šanci, ale Vak v ní z úhlu pálil pouze do připraveného gólmana Pöpperleho. Právě Nedvěd byl v polovině páté minuty prvním vyloučeným hráčem a nepobyl na trestné lavici dlouho. Poté, co mohli domácí dvakrát snadno vyhodit, ale selhali, vrátil jejich lídra zpět do hry po 12 vteřinách Ton.

Liberec - Sparta 1:2 prodl.

Branky a nahrávky: 52. P. Nedvěd (L. Krejčík) - 5. Ton, 65. Y. Treille (Foster, Sersen). Rozhodčí: Hribik, Smitka - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 4646.
Sestavy: Liberec: Pinc - Čakajík, Výtisk, Trončinský, Holub, Derner, Štich, Pavlů, Ulrych - Bulíř, P. Nedvěd, Bartovič - Kudrna, Vak, Špaček - Bárta, T. Urban, Vantuch - L. Krejčík, Bortňák, Kica.
Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, Philipp, D. Kočí, Jan Hanzlík, Krstev, Kasík, Kučný - Jánský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Žálčík, Pacovský, Forman.

Krátce na to jeli ve dvou proti jednomu Broš s Ivanem Rachůnkem, ale brankáře Pince nepřekonali. V deváté minutě mohl po pohledné rychlé kombinaci vyrovnat Kudrna, který najížděl sám proti Pöpperlemu, ale v koncovce byl tísněný a nedal. Bílí Tygři byli výrazně aktivnější, jenže ztroskotávali na sparťanském gólmanovi. Nejinak tomu bylo i krátce před přestávkou v případě slibné šance Bulíře.

Ve druhém dějství hýřili ofenzivní snahou opět o něco více Severočeši, ale Sparta byla při svých brejkových výpadech o poznání nebezpečnější. Tak jako v případě akce Ivana Rachůnka, jenž si dobruslil Pincem vyražený puk po své vlastní střele, předložil ho Jánskému, ale toho v ideální pozici pro zakončení vychytal fantastickým zákrokem lapačkou liberecký brankář.

Právě Pinc poté při vlastní přesilovce zaváhal v souboji s Fosterem, jemuž najížděl před prázdnou branku Yorick Treille, ale toho stihli na poslední chvíli pokrýt vracející se liberečtí hráči. Treille znovu krátce nato zkusil štěstí bekhendem, Pinc mu však gólovou radost nedopřál. A stejně dopadli v přesilovce i dobře kombinující Ton s Tenkrátem. Před druhou pauzou se ještě Pöpperle stihl vyznamenat proti Nedvědovi a Pinc tváří v tvář přečetl Tenkrátův úmysl o bekhendovém blafáku.

Napínavá bitva soků z čela tabulky pokračovala i ve třetí dvacetiminutovce.

Nedvěd vyrovnal 8 minut před koncem

Po dorážce Krejčíka se vznášel kotouč ve vzduchu nad klečícím Pöpperlem, ale nakonec doplachtil těsně vedle levé tyčky. Na druhé straně vzal Broš při přečíslení dvou na jednoho s Jánským zakončení na sebe, ale Pinc byl pozorný.

V polovině třetí části dělily Spartu jen milimetry od druhé trefy, když napřáhl Treille, ale puk skončil na tyči. Vzápětí na druhé straně kluziště přišlo to, na co čekala většina hlediště - Nedvěd si vyjel do střelecké pozice před brankoviště a bekhendem procedil kotouč za Pöpperleho záda. Oba týmy se pak sice snažily duel rozhodnout, ale brankáři pokračovali ve výtečných výkonech, takže přišlo na řadu prodloužení.

V něm pozlobila Pöpperleho skákavá střela z Vakovy hole, poté prováhal velkou možnost Krejčík, ale nájezdy nakonec odvrátila vítězná rána, kterou vyslal Treille.

Další úterní výsledky extraligy

HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 4:5 po sn. (2:1, 2:1, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Žižka (T. Pospíšil, Jakub Svoboda), 12. L. Čermák, 29. H. Zohorna (Žižka), 30. Petrovický (Balej, Holec) - 20. Vlasák (Martin Straka), 38. Jan Kovář (Havíř, Duda), 42. Jan Kovář (Havíř, Duda), 57. Marušák (Kinrade), rozh. nájezd Duda. Rozhodčí: Kubuš, Müllner (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. Diváci: 6324.

HC Mountfield České Budějovice - HC Oceláři Třinec 3:2 (3:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Ptáček, 9. L. Květoň (Kotalík), 14. Gulaš (Kotalík, L. Květoň) - 47. Klimenta (Peterek, Hrabal), 54. D. Květoň. Rozhodčí: Kalivoda, Pešina - Jindra, Kis. Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3754.

PSG Zlín - Rytíři Kladno 6:4 (2:2, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 2. Kubiš (O. Veselý, Tesařík), 8. Leška (Hamrlík), 30. Kubiš (Holík), 43. O. Veselý (Holík), 57. T. Sýkora (Ondráček, Köhler), 58. Leška (Důras, Čajánek) - 4. Patera (Kalla, Majeský), 13. Hovorka z trestného střílení, 51. Kalla (Dragoun, Hovorka), 57. M. Látal (Knotek). Rozhodčí: Husička, Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 3502.

HC Vítkovice Steel - HC Verva Litvínov 2:4 (2:2, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Pohl (J. Káňa), 14. J. Káňa (Burger, Kudělka) - 1. V. Hübl (F. Lukeš), 14. Trávníček (Hanzl, Kubát), 44. Kubinčák (F. Lukeš), 57. Jenáček (Jareš). Rozhodčí: Mikula, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 3490.