Nečekaná jízda. Ve dvouhrách Češi převálcovali Chilany a vedou 2:0

Davis Cup

19:25
COQUIMBO/PRAHA - Po překvapivé výhře Mináře nad Massuem byl na tahu Jan Hájek, jednička českého výběru. Hájek vyhrál nad Capdevillou ve třech setech a po pátečních dvouhrách český tým nečekaně vede 2:0.

Jan Hájek při utkání s Nadalem foto: ČTK

Jediný účastník čtvrtfinále Davisova poháru, který je do první stovky v žebříčku ATP, je Čech Jan Hájek. Po absenci Berdycha i Štěpánka je Hájek českou jedničkou v boji o semifinálovou účast. Jeho první soupeř byl Paul Capdevilla, kterému patří 186. příčka na světě.

VÍCE O DAVIS CUPU

Jan Hájek vstoupil do utkání ve stejných šlépějích, jako jeho předchůdce Ivo Minář. První sada bylo naprosto v Hájkovo režii a z tváře chilského reprezentanta bylo znatelná beznaděj a zklamání. Česká jednička úvodní set vůbec nezdržovala a vyprovodila Capdevillu z kurtu 6:0. V podobném duchu pokračovalo utkání i po

JAN HÁJEK

"Radost mám obrovskou, protože vedeme dva nula. Myslím, že to nikdo nečekal, ale zápas ještě není hotový. Musíme jet stále na sto procent a slavit můžeme, až budeme mít na svém kontě tři body. Ivoš zvládl zápas fantasticky a mě to psychicky pomohlo, naopak Chilané byli pod tlakem a povedlo se mi výborným výkonem zvýšit skóre na dva nula."

přestávce. Hájek i nadále kurtu vládl, i když Chilan sebral Hájkovi dva gamy, tak stejně jako Minář druhou sadu vyhrál 6:2.

Kdo očekával ve třetím setu jednoznačný průběh, tak se alespoň v jeho úvodu nestačil divit. Hájek uhrál v prvním gamu brejk, ale v následné hře ho Chilan si vzal brejk nazpátek, a tak byl vyrovnaný stav 1:1. V dalším gamu opět Hájek sebral Capdevillovi podání a následný vývoj utkání už nejlepší Čech v Chile odehrál s grácií a mladému Chilanovi nepomohlo ani házení raketou po kurtu a ničení antuky. Třetí sadu vyhrál Hájek v poměru 6:1 a zasloužil se tak k nečekanému vedení českého týmu 2:0.

Tento vývoj nemohl očekávat ani ten největší snílek. Když účast turnaje v Chile odmítli dva nejlepší hráči českého tenisu, nevypadalo to s obhajobou druhého místa moc růžově. Tyto fakta náš "B tým" spíše nakoply a dvoubodové vedení získal v rekordně rychlém čase. Obě utkání trvaly dohromady čtyři hodiny, včetně půlhodinové přestávky. K postupu do semifinále zbývá českým reprezentantům vyhrát jediný zápas...

Výsledky Davisova poháru v Chile

Chile - Česká republika 0:2 po prvním dnu. Massu - Minář 0:6, 2:6, 3:6, Capdeville - Hájek 0:6, 2:6, 1:6.