LM: Čech chyboval. Chelsea přesto lehce přehrála Žilinu 4:1

22:32aktualizováno  23:21
PRAHA - Londýn slaví. Oba zástupci hlavního města ostrovní velmoce si na úvod základních skupin Ligy mistrů s chutí zastříleli. Fotbalisté Chelsea si snadno poradili se Žilinou na jejím hřišti 4:1, když se pod jedinou branku domácích podepsal špatným výběhem v zápase nejistý gólman Petr Čech. Arsenal s Tomášem Rosickým jen na lavičce si snadno poradil z portugalskou Bragou, kterou smetl 6:0.

Žilina - Chelsea. foto: Reuters

Fotbalisté Chelsea na Slovensku splnili povinnost a snadno vyhráli 4:1, když se o jejich góly postarali postupně Essien, dvakrát Anelka a Sturridge. Jediný čestný úspěch domácích si připsal po chybě gólmana Chelsea Čecha domácí kanonýr Oravec.

TIPUJ LIGU MISTRŮ S LIDOVÝMI NOVINAMI A VYHRAJ LCD TELEVIZOR

Kdo bude pánem na útulném žilinském stadionku bylo jasné od úvodních minut. Domácí se sice snažili hrát svou hru, založenou na rychlém přechodu do ofenzivy, jenže co stačí na slovenskou ligu a na Spartu, nestačí na anglického mistra...

Petr Čech.

Již ve 12. minutě se hosté prosadili gólově poprvé. Anelka si naběhl na kolmou přihrávku za obranu, z levé strany odcentroval a Essien se mohl zeptat Dúbravky, kam má míč umístit - 0:1. Snaha o ofenzivní, sympatický, leč naivní fotbal v podání slovenského mistra pokračoval a byl potrestán o devět minut později. To stoperům opět unikl Anelka a tentokrát sám šikovnou střelou zakončil - 0:2.

Francouzský hříšník z nedávného MS si dělal i nadále na levé straně, co chtěl. A přidal i třetí gól Chelsea. Tentokrát se dostal k odraženému balonu po nedůsledně bráněném rohovém kopu domácích a z metru neměl problém poslat míč za brankovou čáru - 0:3.

Žilina - Chelsea.

Také domácí si dokázali vypracovat šance, většinou ale pálili z uctivé vzdálenosti od Čechovy branky. Ten měl přesto dvakrát velké problémy zkrotit letící míč a také při jednom z výběhů mimo malé vápno nepůsobil nejjistějším dojmem. Mrzet jej to ale v prvním poločase nemuselo.

A ani v úvodu druhé půle, kdy si ve 48. minutě naběhl na krásnou kolmici Benayouna "modrý express" jménem Sturrigde a nedal Dúbravkovi tváří v tvář šanci - 0:4. Tato akce jen dokumentovala výkonností (především technický a rychlostní) rozdíl mezi oběma celky. Domácí se ale za svou aktivitu přece jen dočkali premiérového gólu v Lize mistrů.

V 55. minutě podběhl centr Ježe český gólman v barvách "Blues" Petr Čech a Oravec tečovaný míč dotlačil do branky - 1:4. Čech tak potvrdil, že zápas mu ne úplně vyšel. Domácí se poté nadechli k chvilkovému náporu, když ale zjistili, že jim hráči Chelsea šanci na zvrat nedají, duel se již de facto jen z obou stran dohrával.

Ve druhém duelu skupiny F vyhráli fotbalisté Spartaku Moskva na půdě francouzského mistra z Marseille 1:0, když si v 82. minutě vstřelil vlastní gól domácí obránce Azpilicueta.

ARSENAL SI S CHUTÍ ZASTŘÍLEL, MOURINHO ZAČAL VÝHROU
Arsenal - Braga (radost Aršavina).

Fotbalisté Arsenalu dokázali, že se přezdívkou "Gunners" (kanonýři) nepyšní náhodou. Proti nováčkovi nejprestižnější klubové soutěže z Bragy si s chutí zastříleli a na letadlo poslali hráče portugalského celku se šesti náměty k přemýšlení.

Kanonádu řídil a odstartoval španělský kapitán Arsenalu Cesc Fábregas, který již v 9. minutě proměnil pokutový kop za faul na Aršavina. Do poločasu po jeho přihrávkách přidali právě Aršavin a také Šammach další dva góly a o vítězi bylo rozhodnuto. Stejnou gólovou porci si připravili domácí také na druhý poločas, kdy se trefil hlavou Fábregas a dvakrát střídající Vela. Tomáš Rosický zůstal jen na lavičce.

Real - Ajax (José Mourinho).

Na té o stovky kilometrů jižněji přestavil poprvé v roli kouče Realu v Lize mistrů extravagantní Portugalec José Mourinho. A premiéra mu vyšla zásluhou kanonýra Higuaína skvěle. Argentinský zabiják se trefil jednou o druhý zásah do černého se postaral vlastním gólem obránce Anita.

Premiéra v novém dresu vyšla také švédskému střelci Zlatanu Ibrahimovičovi. Ten přišel do AC Milán obloukem přes Barcelonu z konkurečního Interu a ve známém prostředí se rozkoukával jen ve dvou zápasech Serie A (kdy dokonce v posledním kole neproměnil penaltu). Proti Auxerre si ale nazul opět střelecké kopačky a dvěma góly se podepsal pod výhru 2:0.