Liverpoolu zatopil Liberec. 'Reds' nakonec Pohár UEFA vyhráli

9:30
PRAHA - Zbývají čtyři dny do utkání Evropské ligy mezi Spartou a Liverpoolem. "The Reds" se s českým týmem utkali pouze jednou historii, a to v sezoně 2000/01 s Libercem. Liverpool nakonec po výhrách 1:0 a 3:2 slavil postup, ale na ten se až nečekaně nadřel. Jak se s rolí outsidera popera ve čtvrtek Sparta?

Gerrard z roku 2000. foto: Reprofoto

Štajner, Nezmar, Holeňák... To je výčet největších osobností, které se v sezoně 2000/01 proháněly pod Ještědem na stadionu U Nisy v domácích dresech. Ale na přelomu října a listopadu se v Liberci zastavil čas zcela kvůli jiným osobnostem.

Domácí celek se dostal do druhého kola Poháru UEFA, v němž narazil na FC Liverpool. Na tým, ve kterém hrály hvězdy jako Gerrard, Owen, Fowler, Heskey, nebo také Šmicer a Berger.

Více k zápasům EL mezi Spartou a Liverpoolem:

Pro "Reds" to měl být hladký scénář, postup přes českého trpaslíka se ale pro ikonu anglického fotbalu nepříjemně zkomplikoval.

První duel druhého kola se odehrál na Anfield Road. Dalo by se čekat, že domácí si proti Liberci s chutí zaútočí a velkým skokem přiblíží k postupu. Jenže opak byl pravdou.

Liverpool na Anfield Road přetlačil Liberec 1:0
Koncentrovaný výkon Slovanu postupem utkání rýsoval bezbrankovou remíze. Ještě víc k tomu přispěla neproměněná penalta v podání Robbieho Fowlera z 54. minuty.

Misky vah se na stranu domácích ale přece jenom přiklonily. V 89. minutě se v pokutém území Liberce prosadil robustní Emil Heskey a rozhodl o hubené výhře domácích 1:0.

Pod Ještěd si Liverpool tedy vezl jednobrankový náskok, což byl velice ošemetný výsledek. A ty nejčernější chmury liverpoolských fotbalistů se vyplnily už po devíti odehraných minutách, když skóre otevřel liberecký Štajner, čímž smazal náskok soupeře z prvního utkání.

Liverpoolu se nakonec v 31., 76. a 82. minutě podařilo otočit vývoj zápasu na 1:3. Pět minut před koncem zápasu se ještě povedlo snížit Bredovi, ale to už bylo ze strany Liberce poslední slovo. Liverpool nakonec po posledním utkání v této evropské soutěži slavil zisk Poháru UEFA.

Liberec sice s Liverpoolem vypadl, ale s evropskou scénou se rozloučil se vztyčenou hlavou. Jak si povede Sparta ve čtvrtečním utkání s Liverpoolem na Letné?

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...