Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Liverpool se pomstil Torresovi, Čech zavinil gól a nadával obráncům

18:52aktualizováno  19:11
PRAHA/LONDÝN - Před šesti dny se stal pro fanoušky Liverpoolu nepřítelem číslo jedna. Nyní útočník Fernando Torres nastoupil poprvé v anglické nejvyšší soutěži v jiném dresu než v tom liverpoolském a hned proti bývalému klubu. Nová posila Chelsea se ale v ostře sledovaném souboji neprosadila a v 66. minutě přepustil místo v útoku Kalouvi. Dvě minuty na to vstřelil vítěznou branku hostí po chybě Petra Čecha Meireles.

Čech nadává Ivanovičovi. foto: Reuters

Většinou se nová akvizice při svém debutu proti bývalému klubu gólově prosadí a oslaví tak svůj přestup. Španělský útočník Fernando Torres po svém divokém odchodu z Liverpoolu do Chelsea toto nepsané pravidlo nepotvrdil.

CHELSEA 0:1 LIVERPOOL:

Hned od pondělního přestupu Torrese na adrese Liverpool-Londýn si každý fotbalový fanoušek zaškrtnul v kalendáři datum 6. února. Osud tomu chtěl (nebo spíše los anglické Premier League), že prvním soupeřem "El Niňa" v novém dresu měl být jeho bývalý zaměstnavatel...

MOMENTY TORRESE

16:56 - Přichází se spoluhráči na hřiště. Fanoušci Chelsea jej vítají transparenty

16:59 - Podává si ruce s bývalými spoluhráči včetně kapitána Gerrarda.

2. minuta - Pálí na Reinu, branku ale netrefuje.

13. minuta - Už už se nadechuje k rychlému brejku, zastavuje ho ale ofsajd.

18. minuta - V největší šanci po kolmici Drogby trefuje pouze nohy skluzujícího Carraghera.

27. minuta - Je ostře faulován Aggerem, jen těžko se zvedá po úderu do obličeje z trávníku.

66. minuta - Je střídán, nahrazuje ho Kalou, o dvě minuty inkasuje Chelsea první branku.

Kouč Chelsea Ancelotti neváhal a do zápasu poslal od úvodních sekund útočný trojlístek Anelka-Drogba-Torres, který se může podle mnohých odborníků stát nejlepším na světě. V nedělním chladném londýnském podvečeru se však obávaný ofenzivní motor teprve zahříval.

Vždyť ani jeden z výše uvedených útočníků se do stoprocentní šance za celý zápas nedostal. Nejslibnější příležitost sebral v 18. minutě Torresovi perfektním skluzem Carragher. Živo bylo spíše na druhé straně - ve 32. minutě pálil nebezpečně Meireles, o minutu později trefil z metru břevno Maxi.

Obrana Chelsea ale nepůsobla příliš jistě, což potvrdil konflikt Čecha s Ivanovičem v poslední minutě první půle, kdy se prali o míč ačkoliv široko daleko nebyl jediný hráč soupeře. Český brankář pak Ivanovičovi zle vynadal a roztržku hasil až záložník Essien.

Druhá půle nabídla stejný obrázek jako ta první - bezzubou snahu domácích alespoň o náznak šance a pozornou obranu hostí s nebezpečnými kontry. V 66. minutě se rozhodl oživit ofenzivu "Blues" kouč Ancelotti střídáním - do hry poslal místo Torrese Kaloua.

Diváci: 41 829

Tah se ale zcela minul svým účinkem. Kalou dvě minuty po příchodu na hřiště ztratil míč a do rychlé akce po křídle se dostal Gerrard, který nacentroval před branku. Tam se nedohodli Čech s Ivanovičem a tentokrát mělo jejich nedorozumění gólovou tečku - propadnuvší míč doklepnul do prázdné branky Meireles.

Torresovi v té chvíli musely na střídačce znít v uších hodně silně slova o tom, že konečně přestoupil do světového klubu. Chelsea ze závěrečného tlaku nic nevytěžila, naopak ji od druhého gólu uchránil tentokrát bezchybným zákrokem Čech. Tým z města Beatles tak oslavil třetí výhru v řadě, naopak Chelsea se dál potápí ve výsledkové (a hlavně herní) krizi a sen o obhajobě titulu se jí po 26. kole zase o něco vzdálil.