Lička dvěma góly zařídil výhru Baníku a posunul se do čela střelců

17:59
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Zásluhou dvou přesných zásahů Maria Ličky zvítězil Baník na hřišti Slovácka 2:0, stejně jako Teplice, které se posunuly do čela ligové tabulky. Viktoria Plzeň si na domácím hřišti poradil s tápající Olomoucí 1:0.

Fanoušci Baníku. foto: ČTK

1. FC Slovácko - FC Baník Ostrava 0:2 (0:0)

Branky: 64. a 75. Lička.
Rozhodčí: Adámek - Zlámal, Gallo. ŽK: Cleber, Urbánek, Formánek - Tomašák, Varadi.
Diváci: 7252

Drtivý tlak ve druhém poločase vynesl fotbalistům Baníku Ostrava zasloužené vítězství v Uherském Hradišti nad domácím Slováckem 2:0. Obě branky Baníku zaznamenal Mario Lička, který se tak se šesti góly dostal do čela tabulky střelců. Slovácko bez potrestaného kanonýra Švancary střelecky zcela propadlo a už 483 minut nevstřelilo v lize branku. Od vyšší porážky zachránil domácí fotbalisty brankář Vašek.

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 73. Bakoš.
Rozhodčí: Adam - Handlíř, Kubáň. ŽK: Ševinský, Horváth, Bakoš, Petržela - Rossi, Komárek, Kaščák, Škerle.
Diváci: 3105.

Fotbalisté Olomouce ani na devátý pokus v lize nevyhráli a dál zabředávají do krize. V duelu 10. kola první ligy prohráli v Plzni 0:1, když domácím zajistil třetí vítězství ve Štruncových sadech za sebou Slovák Bakoš.

FK Teplice - Slovan Liberec 2:0 (2:0)

Branky: 9. Vidlička, 45.+1 Mahmutovič.
Rozhodčí: L. Kovařík - Košec, Moudrý. ŽK: Klein, Lukáš - Bosančič, Papoušek.
Diváci: 3056.

Fotbalisté Teplic zdolali Liberec 2:0 a uprostřed 10. ligového kola se opět vrátili do čela tabulky. Výhru jim zajistila mnohem nápaditější ofenzivní hra a výkon zanedlouho sedmatřicetiletého Verbíře, který se blýskl dvěma lahůdkovými asistencemi a nastřelenou tyčí.

Liberec nepotvrdil zlepšení z posledních zápasů a zůstane ve druhé polovině tabulky.