Liberec je v krizi. Prohrál popáté v řadě

19:16aktualizováno  21:05
KARLOVY VARY - Hokejisté Karlových Varů porazili ve 31. kole extraligy Liberec 4:1. Bílí Tygři sice na západě Čech vedli, ale nakonec si připsali pátou porážku za sebou. Západočeši naopak udolali svého dnešního soka po sérii čtyř proher ve vzájemných zápasech v řadě. Nejvýrazněji k tomu přispěli útočníci Petr Kumstát s Janem Košťálem. Kumstát dal dva góly, Košťál k jedné trefě přidal navíc dvě asistence.

Hokejisté Karlových Varů se radují. V popředí je liberecký Petr Nedvěd foto: ČTK

Od začátku se v KV Aréně hrál svižný útočný hokej. Hostující gólman Pinc hned v úvodu zlikvidoval přečíslení Pecha s Kumstátem, na druhé straně Salfický po nezištné přihrávce Kudrny svým pravým betonem bravurně zabránil ve skórování Nedvědovi. Při vyloučení Bárty s Kicou měla poté Energie možnost hrát 48 vteřin pět na tři, ale přestože poskytnutou početní výhodu sehráli domácí velice dobře, skóre se neměnilo - Pinc s přehledem zlikvidoval příležitosti Gawryletze, Kumstáta a Deje.

Karlovy Vary - Liberec 4:1

Branky a nahrávky: 18. Kumstát (Košťál, Gřegořek), 26. Zaťovič (Pech, Skuhravý), 37. Kumstát (Pech, Košťál), 53. Košťál (Mocek) - 17. Kudrna (Vantuch, Vak). Rozhodčí: Kalivoda, Pešina - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:7, Gründling (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. Diváci: 2421.

Karlovy Vary: Salfický - Gřegořek, Gawryletz, Gulaši, Mocek, J. Látal, Prošek, Gründling - Skladaný, Skuhravý, Dej - Kumstát, Pech, Košťál - Mikeska, T. Sýkora, Zaťovič - Kuběna, T. Klíma, Vachovec - Zucker. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Liberec: Pinc - Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Derner, Ulrych, Holub - Bartovič, P. Nedvěd, L. Krejčík - Vantuch, Vak, Kudrna - Špaček, T. Urban, Bárta - Kica, Bortňák, Bulíř. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

V 17. minutě se brankový stav již měnil. Hostující Kudrna po nahrávce Vaka zpoza branky protlačil puk za Salfického záda. Už za 26 vteřin však bylo srovnáno. Karlovarští ujížděli ve třech na jednoho a po ose Gřegořek - Košťál - Kumstát otevřel právě Kumstát brankový účet domácích střelou do horního růžku Pincovy branky.

Zlepšenou hru Západočechů potvrdil ve 26. minutě Zaťovič, který se po chybě Nedvěda dostal do samostatného úniku a ranou z mezikruží otočil vývoj utkání ve prospěch Energie. Po obdržené brance hosté přitvrdili hru, čehož výsledkem byla rozmíška mezi Výtiskem a Gründlingem a vzedmuté emoce na ledě i v hledišti.

V polovině utkání po střelách Čakajíka na straně hostí a karlovarského Gulašiho zvonily tyčky na obou stranách kluziště, přičemž tu libereckou museli arbitři konzultovat ještě s videorozhodčím. Ve 37. minutě našel od mantinelu přihrávající Pech Kumstáta a ten se podruhé v utkání nemýlil. Liberec nerezignoval a přitlačil na začátku třetí třetiny domácí do jejich obranného pásma. Velkou šanci si vytvořil Kudrna, který si udělal z karlovarských obránců slalomové tyče, ale na Salfického při zakončení nevyzrál.

Když Bílí tygři nevyužili ve 45. minutě vyloučení Gründlinga na 2+10 minut za držení hole a následné nesportovní chování, dostali se do tlaku opět zástupci lázeňského města. První vítězství na Libercem v historii v nové hale završil v 53. minutě Košťál, který elegantní otočkou z mezikruží počtvrté překonal Pince.

DALŠÍ NEDĚLNÍ VÝSLEDKY

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 43. L. Čermák (Dlouhý) - 8. Bližňák (I. Rachůnek, Sersen), 17. Pacovský (T. Rachůnek). Rozhodčí: Mikula, Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:6, navíc Sersen (Sparta) 10 min. Bez využití. Diváci: 7083.

PSG Zlín - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:6 (0:0, 2:5, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Hamrlík (Čajánek), 30. Kubiš (Leška) - 22. V. Kočí (Sičák, Kousal), 32. Koukal (Píša), 32. Bartek (T. Nosek, Kolář II), 33. Nahodil (Bartek), 37. Starý (Koukal, Benák), 53. Starý (Kolář I). Rozhodčí: Blecha, Trombík - Dřínovský, Čech. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4588.

HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 29. Černošek (Frolík, Jenáček), 47. Kubinčák (V. Hübl), 52. Hujsa z tr. střílení - 24. V. Růžička ml. (Pospíšil), 37. Micka (J. Krejčík, Kuboš). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6, navíc Pospíšil (Slavia) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 5050.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 3:2 po nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Tomas (Balaštík), 17. Bahenský z tr. střílení, rozhodující nájezd Balaštík - 11. M. Hořava (Peterek), 21. M. Hořava (Peterek). Rozhodčí: Homola, Fraňo - Pouzar, Rozlílek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 2980.

HC Mountfield České Budějovice - HC Plzeň 1929 2:3 v prodloužení (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 56. Gulaš (Ptáček, Kotalík), 60. Kašpařík (Gulaš) - 28. St. Pierre (Jan Kovář), 37. Andrašovský (Martin Straka, Vlasák), 65. St. Pierre (Vlasák, Martin Straka). Rozhodčí: Husička, Souček - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. Diváci: 4752.