Hodnoďte. Kdo byl proti Lichtenštejnsku nejlepší?

8:00
ČESKÉ BUDĚJOVICE/PRAHA - Česká fotbalová reprezentace zvládla roli favorita a v kvalifikačním utkání na mistrovství Evropy 2012 porazila Lichtenštejnsko 2:0. Skóre otevřel ve 3. minutě Baroš, uklidňující druhou branku přidal v 70. minutě Kadlec. Morávek a Baroš navíc nastřelili břevno hostující branky.

Česko - Lichtenštejnsko (čeští hráči). foto: ČTK

Vysvědčení LN českých reprezentantů

Petr Čech 2: Ve Španělsku si zachytal, ale ani vČeských Budějovicích nebyl bez práce. Lichtenštejnci na něj dokonce několikrát vystřelili.

Michal Kadlec 2-: Jednou zahrozil přímým kopem a hlavičkou pojistil české vedení. Jinak ale žádný mimořádný výkon nepředvedl.

Roman Hubník 4: Co naplat, že dvakrát zastavil drzý protiútok Lichtenštejnska, když hrál opravdu bídně a kupil jednu chybu na druhou.

Tomáš Sivok 2: Jediný český sebejistý a vyzrálý stoper par excellence. Uhasil i to, co jeho kolegové pokazili.

Zdeněk Pospěch 2: Nechyboval, a ještě k tomu se stíhal rvát v útoku o důležité balony, které rovnou posílal do závaru ve vápně hostů.

Česko (Plašil)

Jaroslav Plašil 2-: Proti mistrům světa dal životní gól, ale proti outsiderovi se na Střeleckém ostrově paradoxně netrefil. Alespoň kopl roh, ze kterého padl druhý gól.

Tomáš Rosický 2: Už ve třetí minutě složil gólový song, který Baroš divákům milerád zahrál. Byl jediným, kdo vymýšlel nebezpečné přihrávky.

Jan Morávek 3-: Premiéru v národním dresu si mohl osladit už v 16. minutě, jenže trefil jen břevno. Jinak ho soupeři moc lehce připravovali o balon.

Tomáš Hübschman 3: Často stahoval až na území stoperů, ale na obranné činnosti se to nijak kladně nepodepsalo.

David Lafata 3: Několikrát dostal možnost skórovat, ale nevyužil ani jednu. Ale snaha se prý taky cení.

Milan Baroš 2: Brzy uklidnil český tým. Míč do sítě dostal ještě dvakrát, ale byl v ofsajdu. Některé situace ale mohl řešit lépe.

Adam Hloušek 3-: Střídal Morávka, ale byl ještě méně výrazný než záložník Kaiserslauternu.

Tomáš Necid 3: Útok oživil víc než Lafata, ale do výraznější šance se nedostal.

Čeští fotbalisté, kteří odehráli alespoň 30 minut, byli hodnoceni jako ve škole.