Karlovy Vary podlehly Davosu 1:4

17:44
DAVOS - Hokejisté Karlových Varů si ve třetím utkání na Spenglerově poháru připsali druhou porážku. V Davosu dnes nestačili na domácím tým a po prohře 1:4 prakticky přišli o šanci postoupit do středečního finále 82. ročníku tradičního turnaje. O jedinou branku českého mužstva se v první třetině postaral Jan Košťál.

Davoský útočník Petr Sýkora překonává Lukáše Mensatora, brankáře Karlových Varů. foto: ČTK

Skóre zápasu otevřel v desáté minutě domácí Ambühl, ale ještě předtím měly velkou šanci jít do vedení Karlovy Vary. Rozhodčí nařídili za faul na Zuckera trestné střílení, které však Kristek neproměnil. Ještě v první třetině se Západočechům podařilo vyrovnat, když Košťál již po sedmi sekundách využil přesilovou hru.

Klíčová pasáž zápasu přišla ve druhé části, kdy v rozmezí 52 sekund překonali Mensatora nejprve podruhé Ambühl a poté po chybě v rozehrávce Energie Reto von Arx. Český vicemistr, který hrál bez odpočívajícího nejproduktivnějšího dua Skuhravý - Kumstát, se snažil stav zápasu zkorigovat, ale druhý gól se mu vstřelit nepodařilo. Navíc přišel o Kristka, kterému jeden z protihráčů způsobil bruslí krvavé zranění. V závěru se ještě jednou prosadili Švýcaři.

Ve druhém dnešním utkání se od 20:15 utkají Ingolstadt a Dynamo Moskva.

VÝSLEDEK:
Davos - Energie Karlovy Vary 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Ambühl (Guggisberg), 22. Ambühl (Guggisberg, J. von Arx), 23. R. von Arx, 57. D. Wieser (M. Wieser) - 17. Košťál (Dej).