Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Janda vyhrál závod Kontinentálního poháru.

17:51
TITISEE-NEUSTADT - Jakub Janda vyhrál závod Kontinentálního poháru skokanů na lyžích v Titisee-Neustadtu. Na druhém místě za ním skončil další český reprezentant Ondřej Vaculík, průběžné pořadí seriálu dál vede Lukáš Hlava.

Jakub Janda na oblíbeném můstku v Bischofshofenu. foto: ČTK

Na Světovém poháru v Japonsku čeští skokani v tomto týdnu chybějí. Janda dal přednost startu v německém středisku, kde před čtyřmi lety poprvé v kariéře vyhrál závod SP. V Kontinentálním poháru se třicetiletý český skokan představil poprvé v této sezoně a hned získal 100 bodů za vítězství.

Vaculík druhým místem navázal na stejný úspěch z minulého týdne, kdy se skákalo ve slovinské Kranji. Celkově dál vede Hlava, který se už pětkrát prosadil na stupně vítězů; po dnešní 18. pozici má v čele padesátibodový náskok před Němcem Christianem Ulmerem.

Druhý závod na velkém můstku v Titisee-Neustadtu je na programu v neděli.