Jágr se konečně trefil, do NHL neodchází

16:26
PRAHA - Sibiřský Omsk zažívá bláznivou sezónu. Výsledky jako na houpačce a těsný postup do play off. V něm "Omiči" narazili na našlapaného obhájce titulu z Ufy. Salavat sice vyhrál první zápas a od té doby vládnou hokejisté Omsku. Dnes vyhráli na domácím ledě zásluhou českého dua Klepiš-Jágr 3:2 v prodloužení a v sérii se ujali vedení 2:1. Již zítra mohou rozhodnout o svém postupu.

Stejně jako v celé sezóně, tak také dnes si museli připadat hokejisté Omsku jako na horské dráze. Ve 23. minutě třetího osmifinálového zápasu mezi Omskem a Ufou dostal po pěkné akci hosty do vedení Medvědev. Salavat, vládce základní části a obhájce trofeje následně profesorskou hrou držel své nejtěsnější vedení.

To se hostům nepovedlo. Sérii zbytečných vyloučení v poslední třetině potrestal v čase 56:18 dorážkou Vlasenkovi střely Jaromír Jágr. Svou střeleckou pohodu našel právě včas. Domácí hnaní vyprodanou arénou se do svého soka zakousli a o 56 vteřin později již vedli. Zpoza branky vybruslil Kurjanov, namazal na kruhy Popovovi - 2:1. Domácí se již pomalu viděli s vedením 2:1 na zápasy v kapse. Museli si však ještě projít pořádným očistcem.

Sedm sekund před koncem vyrovnal obránce Proškin, kterého zpoza brány našel Radulov. Toho se marně snažil oddělit od kotouče Jaromír Jágr. Jeho vina to byla jen z části, svou úlohu totiž nezvládli především obránci, Jágr se jen snažil hasit vzniklý požár. Potřetí se tak muselo v sérii prodlužovat.

V tom měli již navrch opět domácí. V 64. minutě se ještě netrefil nažhavený Popov. O dvě minuty později si nabruslil za modrou čáru Jakub Klepiš, hostující čtveřice jej sice obklopila, ovšem neatakovala a tak český útočník natáhl ke střele a parádní střelou zápěstím překonal Jeremenka. Sibiřský kolos tak stojí kousek od postupu do čtvrtfinále, stačí maličkost. Zítra ve své aréně potřetí porazit zatím až příliš nevýrazně hrající Ufu.

Podle všeho navíc padl rychlopřesun české osmašedesátky do NHL. Jágra totiž musel již včera případný zájemce napsat na svou soupisku (jako volného hráče to pravidla povolují). Podle všeho se tak nestalo. Rozhodně ne u největšího zájemce o Jágrovi služby - Edmontonu. Česká hvězda tak nejspíše odehraje letošní sezónu, i následující, v ruském Omsku. Městě, které mu po dnešním skvělém výkonu opět leží u nohou.