Jágr s Omskem jsou v play off

19:53
MOSKVA - Hokejisté Omsku prohráli v posledním utkání základní části Kontinentální ligy doma s Kazaní 1:3, ale účast v play off jim neunikne. Týmu kolem české hvězdy Jaromíra Jágra nahrála dnešní porážka sedmnácté Balašichy, která po prohře 2:5 na ledě třetího Spartaku Moskva už nemůže mezi elitní šestnáctku proklouznout. Základní část premiérového ročníku soutěže končí ve čtvrtek.

Jaromír Jágr je stále ve formě. foto: ČTK

Omsk zůstal navzdory porážce čtrnáctý, protože neuspěl ani jeho nejbližší pronásledovatel Čerepovec, který podlehl 0:4 Ufě. Poslední gól zápasu dal Michal Mikeska. Avangard si porážkou zkomplikoval cestu do vyřazovacích bojů, protože jeho soupeři v boji o play off ještě budou hrát, ale nejistota trvala jen pár hodin. Po dnešních zápasech skončí sibiřský celek nejhůře šestnáctý.

Utkání proti Kazani Omsku nevyšlo. Jágr se neprosadil a nebodoval v šesti z posledních sedmi utkání. Na úvodní gól hostů ještě odpověděl Nikita Nikitin, v 55. minutě však rozhodl v přesilovce Andrej Muchačev. V závěru odvolal Avangard z branky Alexandra Fomičeva a Dmitrij Kazionov zpečetil výhru druhého nejlepšího týmu soutěže.

Balašicha bojovala o udržení postupové naděje a na ledě Spartaku šla do vedení. Favorizovaný moskevský tým vedený koučem Milošem Říhou však skóre na začátku druhé třetiny otočil a vedl už 4:1. U druhé branky hostů asistoval obránce Jiří Marušák.

Hned pět českých hokejistů bodovalo v Jaroslavli, která zdolala Magnitogorsk 6:2. Na výhře Lokomotivu se gólem podílel Josef Vašíček a dvě asistence si připsal Zbyněk Irgl. Porážku hostů zmírnil jednou brankou Tomáš Rolinek, po přihrávce zaznamenali Jan Marek a Jaroslav Kudrna.