Jágr je s Omskem v play off

19:59
PRAHA - Útočník Jaromír Jágr se představí s Omskem v play off Kontinentální hokejové ligy. Sibiřskému týmu zachránil postup do vyřazovacích bojů Magnitogorsk, který dnes v závěrečný den základní části soutěže zvítězil 2:1 na ledě Čerepovce gólem z poslední minuty. Kdyby v utkání uspěl Čerepovec, sesadil by Omsk z poslední postupové šestnácté pozice. Avangard se v prvním kole play off střetne s Ufou.

Jágr v dresu Omsku. foto: ČTK

O vítězství Magnitogorsku se zasloužil i Jan Marek, který v 24. minutě vstřelil první gól zápasu po přihrávce Tomáše Rolinka. Marek má na kontě 35 branek a prohrál o jedinou trefu boj o korunu pro krále střelců s krajanem Pavlem Brendlem z Nižného Novgorodu. Na druhém místě je Marek i v kanadském bodování, které ovládla Sergej Mozjakin z Atlantu Mytišči.

Výhru zajistil hostům až 56 sekund před koncem třetí části Denis Chlystov. Čerepovec se poté snažil vykřesat postupovou naději při hře bez brankáře, ale marně.

Jágr a spol., kteří zakončili základní část soutěže už v úterý porážkou 1:3 s Kazaní a promarnili možnost rozhodnout sami o postupu, trnuli do poslední chvíle. Po svém poslední utkání sice figurovali na čtrnácté příčce, ale jejich pronásledovatelé ještě dohrávali své zápasy. Nejprve se před Omsk dostal Nižněkamsk a dnes také Astana s českým obráncem Tomášem Kloučkem, která vyhrála oba poslední zápasy. Černý Petr nakonec zbyl Čerepovci.