Jágr a spol. na dovolené, Omsk prohrál sedmý duel s Magnitogorskem 0:2

15:27aktualizováno  21:56
OMSK/PRAHA - Nejlepší tým základní části KHL v play off skončil již ve druhém kole. Omsk prohrál sedmé rozhodující utkání čtvrtfinále play off s Metallurgem Magnitogorsk na svém ledě 0:2. Avangard v rozhodujícím zápase nevedl kouč Summanen podle spekulací ho vedení odvolalo. Mezi čtyři poslední uchazeče o Gagarinův pohár tak jako poslední postoupil celek z Uralu s Tomášem Rolinkem, který vinou zranění v sedmém utkání proti Omsku chyběl.

Velkým šokem bylo, když se trenér Summanen neobjevil na lavičce Omsku. Ruská média během utkání vypustila informaci, že byl finský trenér odvolán, kterou po několika minutách stáhli. Nicméně tuto informaci po utkání potvrdil finský brankář Rämo.

Klub ale spekulace vyvrátil. "Do vypršení smlouvy zůstává ve službách klubu."

"Přijeli jsme do haly, přišel generální manažer Anatolij Bardin a řekl nám, že Summanen na zápase nebude, protože onemocněl. Prý má něco s tlakem," uvedl obránce Denis Kuljaš.

Omsk lámal rekordy, ale přes druhé kolo neprošel
Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Stará česká pravda se potvrdila i v případě sibiřského celku. "Hoši dneska bojovali až do konce. Nepovedlo se jim jediné, skórovat," uvedl trenér Omsku Nikitin.

Co byly platné Omsku rekordy v základní části (24 zápasů v řadě bez porážky a 19 vítězství v řadě na domácím ledě)? V osmifinále ještě záchranila parta kolem hvězdného Jágra blamáž proti slabému Nižněkamsku vítězstvím v sedmém zápase. Proti Magnitogorsku už ale "záchranářská" práce nevyšla...

Domácím nepomohla k vítězství ani drtivá převaha v závěru zápasu a návrt kanonýra Romana Červenky do sestavy.

Rozhodující akce zápasu.

Omsk v sérii prohrával 0:2, otočil ji na 3:2, rozhodující krok ale udělat nedokázal. V sedmém duelu přitom soupeře z Uralu po většinu zápasu domácí tlačili, ofenziva celku ale narážela na bezchybného Gelašviliho v brance "Magnitky". Summanenovi nebyl nic platný ani tah s nasazením zázračně vyléčeného českého kanonýra Romana Červenky. Exslávistickému kapitánovi zápas vůbec nevyšel.

PLAY OFF KHL - ČTVRTFINÁLE, 7. ZÁPAS

OMSK 0:2 MAGNITOGORSK (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 27. Klimenko. 60. Platonov
Češi v akci: Jágr, Červenka, Škoula, Vampola - Rolinek (nehrál pro zranění)

Více bylo vidět jiné české eso - Jaromír Jágr. Devětatřicetiletý veterán dřel, připravoval pro své spoluhráče šance, jenže ani ty největší loženky nedokázali ve 21. minutě Kaljužnij a pět minut před koncem zápasu Kurjanov využít. Gelašvili jako kdyby kotouče přitahoval. A když už mě nějaký vypadl a směřoval za jeho záda vždy se "kouzelně" vyhýbal prostoru branky.

SEMIFINÁLE KHL

Finále Západní konference:
Jaroslavl (Vašíček, Rachůnek, kouč Vůjtek) - Mytišči (Bulis, Irgl, kouč Říha). Termíny: 23., 25. (Jaroslavl), 27., 29. (Mytišči), případně 31.3. (J), 2.4. (M), 4.4. (J).

Finále Východní konference:
Ufa (Blaťák) - Magnitogorsk (Rolinek). Termíny: 24., 26. (U), 28., 30. (M), případně 1.4. (U), 3.4. (M), 5.4. (U).

Hostům, kterým v sestavě chyběl kapitán posledních mistrů světa Tomáš Rolinek, stačil k vítězství jediný úder. Ve 28. minutě po nevyužité přesilovce Omsku vyrazila na zteč branky Karri Rämo dvojice Lisin-Klimenko a druhý jmenovaný chytrou tečí nahození parťáka od pravého mantinelu usměrnil kotouč do sítě.

Jágr a spol. tentokrát vývoj skóre již obrátit nedokázali a sedm vteřin před koncem trefil prázdnou branku při domácí power play nejlepší hráč série Platonov. V rozhodujícím utkání navíc gólman Magnitogorsku Gelašvili udržel čisté konto. "Byl prostě úžasný. V rozhodujícím utkání udržel čisté konto. To mluví za všechno," komentoval svého brankáře kouč Heikkilä.

Pro Jágra, Červenku, Škoulu a Vampolu tak klubová sezóna skončila. Minimálně pro první dva možná i působení v Omsku. Zda celé kvarteto bude bojovat za šest týdnů na MS u našich východních sousedů se rozhodne až v následujících dnech. Času na přemýšlení mají dostatek.