Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Infarktový závěr: Sparta padla v Kodani 0:1

19:58aktualizováno  20:59
KODAŇ/PRAHA - Smolný úvod zápasu a nezvládnutý infarktový závěr. To jsou hlavní důvody porážky fotbalistů Sparty na půdě FC Kodaň ve 2. kole základních skupin Evropské ligy. Dánský soupeř totiž rozhodně hosty nepřehrál, ovšem alespoň jednu svou šanci nakonec proměnil.

ON-LINE NA WWW.LIDOVKY.CZ

Další zbytečná bodová ztráta fotbalové Sparty v Evropské lize. Před dvěma týdny nedokázali Letenští udržet vedení 1:0 a 2:1 doma proti PSV, tentokrát padli 0:1 na hřišti FC Kodaň.

Dánský šampion ovšem českého vicemistra rozhodně nepřehrál. Naopak. Na poloprázdném stadionu v Kodani to byla Sparta, která měla zásluhou Holendy a poté také Prudnikova první velké šance zápasu. Udeřilo ale na druhé straně. Od brankové čáry vykopával Hubník, na půli prohrál Prudnikov souboj s Larssonem, který hlavičkou poslal míč na N´Doyeho. K tomu pozdě přistoupili oba stopeři Hubník i Řepka a bylo zle - 1:0.

Do konce první půle se již nic významného před oběma brankami nestalo, domácí hrozili především zásluhou přetažených rohových kopů, Sparťané byli nebezpeční jen do třiceti metrů od branky Wilanda.

Taktický fotbal ve středu pole pokračoval také v druhé půli, hosté dopláceli na špatnou kombinaci a především zoufalý "výkon" Střeštíka, který nahradil o poločase lehce zraněného Žofčáka. Postupem času se dostali na hřiště i Wilfried a Kadlec, ale mezi útočným triem sparťanských dobyvatelů to pořádně haprovalo především v komunikaci.

Zlepšení ale nakonec přišlo a Sparta mohla minimálně vyrovnat. V 92. minutě se dostal do obrovské šance Prudnikov, ale míč špatně zpracoval a následná hlavička Wilfrieda z pěti metrů postrádala razanci. V čase 93:59, těsně před koncem čtyřminutového nastavení, se po nádherné akci Kaloudy a Prudnikova dostal sám před Wilanda mladíček Kadlec, roli spasitele ale odmítl.

Sparta tak ani ve druhém zápase v základní skupině Evropské ligy nevyhrála, přestože byla protivníkovi minimálně vyrovnaným soupeřem.

Ve druhém utkání skupiny porazil PSV Eindhoven 1:0 Kluž.

EVROPSKÁ LIGA - 2. KOLO SKUPINY K

FC Kodaň - Sparta Praha 1:0 (1:0)
Branka: 25. N'Doye. Rozhodčí: Kaasik - Leevand, Reinvald (všichni Est.). ŽK: Kušnír (Sparta). Diváci: 15.043.

FC Kodaň: Wiland - Pospěch, Larsson, Antonsson, Wendt - Kvist, Hutchinson, Grönkjaer, Vingaard (86. Nörregaard) - Santin (67. Ailton), N'Doye. Trenér: Solbakken.

Sparta: Blažek - Kušnír, Hubník, Řepka, Pamič - Žofčák (46. Střeštík), Vacek, Hušek (80. Kadlec), Kalouda - Holenda (46. Wilfried), Prudnikov. Trenér: Chovanec.