Hoffenheim nešťastně podlehl Bayernu

22:25aktualizováno  22:53
PRAHA - Mikulášská fotbalová nadílka od našich západních sousedů byla skutečně štědrá. V Allianz Aréně se střetly vedoucí kluby nejvyšší německé soutěže - druhý Bayern Mnichov a vedoucí nováček Hoffenheim. Hosté byli lepší, dokonce vedli, nakonec kvůli brance Lucy Toniho v nastavení zápasu smolně prohráli. Bayern se tak dotáhl na svého soupeře na prvním místě. K ČLÁNKU FOTOGALERIE.

Vedad Ibiševič střílí první gól zápasu, obránce Bayernu Van Buyten jen již stínuje. foto: www.bundesliga.de

Velká většina fanoušků očekávala, v jaké hosté vedení Ralfem Rangnickem nastoupí sestavě. Nastoupí také na půdě nejlepšího německého týmu historie v ofenzivně laděné formaci? Ano - byla odpověď německého stratéga. Šílenost? Nikoliv.

Rangnick je v současnosti jediným koučem, který má v Bundeslize s Bayernem aktivní bilanci (5 výher, 4 remízy, 3 porážky). A hned od úvodního hvizdu se ukazovalo, že jeho volba byla správná.

Přestože opticky měli více ze hry svěřenci Jürgena Klinsmanna, nebezpečnějším týmem byl lídr tabulky. A trio Obasi, Ba a Ibiševič dokazovalo, proč je postrachem celého Německa. Ze zálohy je navíc doplňoval mladý brazilský štírek Carlos Eduardo. Jako první se připomněl nejlepší střelec Bundesligy Vedad Ibiševič. Domácí kontrovali zásluhou svého ofenzivního esa Toniho.

Ani z dalších brankových mráčků nezapršelo. Diváci ze 168 zemí světa (rekord bundesligového zápasu v historii), 300 akreditovaných novinářů a 70 tisíc fandů přímo v Allianz Aréně vidělo bezbrankovou první půli.

A v té druhé se začaly dít věci. 49. minuta - Obasi centruje, Ibiševič na penaltě poslal tělem domácího obránce na kontrolu kvality trávníku a sám napálil míč nekompromisně do sítě - 0:1. Pro kanonýra týmu z Baden-Württembergu znamenal tento gól již osmnáctý přesný zásah v 16 podzimních zápasech.

Přesně po hodině hry bylo srovnáno, Lahm si to namířil po dálnici od postranní čáry až na střed, a jelikož jej ani potom nikdo z hostí nehlídal, z 25 metrů napřáhl, jeho střelu přizvedl Jaissle a Haas neměl nárok - 1:1. V následující čtvrthodince domácí nováčkovi zle zatápěli, ovšem Toni se zatím jen zastřeloval. Mezi 85. a 89. minutou dvakrát zahrozil hostující špílmachr Salihovič, ale poprvé přestřelil a při druhé šanci nepropasíroval míč tváří v tvář Rensingovi mezi nohami.

A tak se pro aktivní hosty potvrdila krutá pravda - NEDÁŠ, DOSTANEŠ. V 92. minutě, 40 vteřin před koncem nastavení se dostal míč na malé vápno k nedůsledně bráněnému Tonimu a ten se štěstím prostřelil Haase - 2:1. Obrovská radost na straně domácích, neskutečná frustrace a smutek na straně druhé.

Hosté si nezasloužili prohrát - po většinu zápasu byli nebezpečnějším týmem - a dokazovali, že jejich podzimní výkony nejsou náhodné.

Bude nyní zajímavé co s hráči Hoffenheimu krutá porážka udělá, především s psychikou nezkušených hráčů. Přesvědčit se budeme moci příští víkend, kdy stále ještě vedoucí tým tabulky bude hostit trápící se Schalke.