Hodnocení výkonu fotbalistů očima LN. Nejvíce zklamal Baroš

11:24
OLOMOUC/PRAHA - UVNITŘ ANKETA Kvalifikační porážka s Litvou byla velkou ostudou. Kdo za ni nese zodpovědnost? Největším zklamáním byl útočník Milan Baroš, protože neproměnil penaltu a záložník Jan Polák, který si vysloužil pískot olomouckého publika.

Milan Baroš. foto: ČTK

Přáli si vstoupit do kvalifikace vítězně, ale začali úplně opačně. Čeští fotbalisté prohráli v Olomouci s Litvou 0:1. I když vina padá na celý tým, někteří si vedli lépe a jiní hůře. Vždyť úspěch reprezentace tvoří i jednotlivci. Kdo tedy propadl? Hráči, kteří nastoupili alespoň na 30 minut, byli LN hodnoceni jako ve škole...

Petr Čech 2-
Když ho přeloboval Panka, mohl si ukroutit hlavu. Při gólu se marně natahoval. Jinak chytil, co měl.

Zdeněk Pospěch 3-
Běhal, centroval, nahrával i bránil. Neudělal výraznější chybu ani neoslnil vymýšlením akcí.

Roman Hubník 2
Při útočení byl vidět častěji než někteří záložníci. Své kvality prokázal i v defenzivní práci.

Michal Kadlec 3
Vystřelit umí. V první české akci ale netrefil míč, když nešikovně klopýtl o zem. Bylo vidět, že mu pozice beka sedí víc než stoper.

Daniel Pudil 2-
Trefil se koncem prvního poločasu, bohužel z ofsajdu. Na kraji obrany byl aktivnější než Pospěch.

Jaroslav Plašil 3
Znovu předvedl výkon plný protikladů. V jednu chvíli zkazil přihrávku, za okamžik vypálil krásnou dělovku.

Tomáš Hübschman 3-
Neviditelná síla ve středu zálohy, která byla nepostřehnutelná i tím nejvnímavějším pozorovatelem.

Jan Polák 4
Balonu se občas zbrkle zbavoval jako horkého bramboru. Za jednu takovou chybu si vysloužil hlasitý pískot dvanáctitisícového olomouckého publika.

Tomáš Rosický 2
Kmital na hřišti jak štětce starých mistrů po plátně – rychle, klidně, efektivně. Jím vysílané přihrávky byly pro Litevce nejnebezpečnější.

Martin Fenin 3
Vymodlil pro svého útočného parťáka Baroše přísnou penaltu. Tím výčet pozitiv u jeho výkonu končí, i když se opravdu snažil.

Milan Baroš 3-
Vkládalo se do něj mnoho nadějí, ale on selhal v nejdůležitější chvíli. Penaltu kopl doprostřed brány a promarnil šanci na vyrovnání.

Tomáš Necid 2-
V 58. minutě vystřídal Fenina a výrazně oživil útok. Navíc se dostal do dvou obrovských příležitostí, které v těžké pozici nevyužil.