Teplice vyřadily rozjetý Liberec. Dál jde i Sparta

17:36
LIBEREC - Fotbalisté Teplic vyhráli v odvetném zápase čtvrtfinále Poháru České pošty v Liberci 2:0 a jako první postoupili do semifinále. Svěřence Petra Rady poslal do vedení po rohu stoper Lukáš a v 83. minutě pojistil triumf z brejku Jindráček. První duel skončil 1:1.

Lukáš Vácha (vpravo) z Liberce a Aidin Mahmutovič z Teplic foto: ČTK

Slovan na Teplice v poslední době neumí, 0:2 s nimi doma prohrál i v lize a ze čtyř vzájemných soutěžních zápasů si v této sezoně připsal jedinou remízu.

Liberec - Teplice 0:2

Branky: 14. Lukáš, 83. Jindráček. Rozhodčí: Lerch - Ubias, Zlámal. ŽK: Lukáš, Mahmutovič, Dolejš, Vůch (všichni Teplice). Diváci: 2860. První zápas: 1:1, postoupily Teplice.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Kelič, Breznaník - Šural, Bosančič, Vácha (89. Ndemen), Štajner, Rilke (67. Hadaščok) - Rabušic (79. Liška). Trenér: Šilhavý.

Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Matula, Rosa - Dolejš (79. Zoubele), Čajič, Siva, Vachoušek, Stožický (44. Vůch) - Mahmutovič (63. Jindráček). Trenér: Rada.

Teplice potřebovaly k postupu vstřelit minimálně jeden gól, což se jim rychle splnilo. Ve 14. minutě si naskočil na roh kapitán Lukáš a hlavou zavěsil. Hostům se prvních 25 minut dařilo držet míč a dostali se ještě do několika šancí, které ovšem nevyužili a Liberec postupně převzal iniciativu.

Nejrušněji bylo před teplickým gólmanem po půlhodině hry. Rabušicovy kličky před brankou na poslední chvíli uhasil riskantní skluz Stožického, Gebre Selassie prakticky vzápětí po rohu hlavičkoval jen do Grigara. Trojici zmařených libereckých šancí korunovala 32. minuta. Štajner prošel středem hřiště, počkal si na náběh Bosančiče a pak poslal krásnou kolmici, jenže jeho spoluhráč sólo zkazil a ukvapenou střelu poslal vysoko nad.

Po poločase nabrala hra stereotypní podobu. Teplice neudržely míč a dostaly se pod permanentní liberecký tlak, tomu ovšem chyběla přesnost, moment překvapení i pořádné šance. Slovanu trochu pomohl až přesun Nezmara ze středu obrany na hrot, jenže za pár minut místo toho udeřili hosté.

Vůch obral o míč Štajnera, utekl po levé straně a pak našel úplně volného Jindráčka, který svoje sólo využil. Liberec v tu chvíli potřeboval k postupu tři góly, ale ze závěrečného a už zoufalého tlaku se mu nepovedlo skoro nic.

Další odvety čtvrtfinále Poháru České pošty

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 1:2 (0:1)
Branky
: 73. Fantiš - 3. Klesnil, 90.+3 Ordoš. Rozhodčí: Paták - Santarius, Štěrba. ŽK: Vrťo, Adámik - Klesnil, Zlámal. Diváci: 2236. První zápas: 1:2, postoupila Olomouc.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Frydrych, Adámik, Vomáčka, Cverna - Marek, Droppa (56. Kraut) - Fantiš (83. Šenkeřík), Magera, Kukec (62. Poliaček) - Vrťo. Trenér: Látal.

Olomouc: Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle (63. Kučera), Hála - Nepožitek, Heinz (68. Ordoš), Navrátil (80. Koutný) - Varadi, Klesnil, Podaný. Trenér: Uličný.

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)
Branka
: 66. Hušbauer. Rozhodčí: Adámek - Marek, Kovařík. ŽK: Pamič, Jarošík - Janíček, Rolko, Fillo, Táborský. Diváci: 3012. První zápas: 1:1, postoupila Sparta.

Sparta: Vaclík - Kušnír, J. Brabec, Jarošík, Pamič - Holek - Přikryl (90. Sionko), Hušbauer, Grajciar (48. Kerič), Krejčí - Kweuke. Trenér: Hašek.

Ml. Boleslav: Šeda - Janíček, Rolko, Dimitrovski, Kalina (77. Mareš) - Ščuk, Kúdela - Fillo, Kulič, Štohanzl - Chramosta (82. Táborský). Trenér: Koubek.