Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Liberci se povedl obrat v Olomouci

18:08aktualizováno  19:59
OLOMOUC - Fotbalisté Liberce vyhráli ve 21. kole první ligy na hřišti Olomouce 4:2 a stále si drží tříbodový odstup na lídra tabulky Spartu. Olomouci nepomohly k protažení pětizápasové série bez porážky ani dva góly Ordoše, za Liberec skórovali Breznaník, Rabušic, Štajner a Musiol.

Sigma Olomouc - Liberec foto: ČTK

Olomouc především v první půli pokračovala ve vydařených jarních výkonech korunovaných minulou výhrou 4:0 na půdě mistrovské Plzně. Kombinační hrou se domácí snažili rozebrat obranu Liberce, ovšem většinou to skončilo jen nepřesnou ranou z dálky.

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 2:4

Branky: 25. a 60. Ordoš - 53. Breznaník, 57. Rabušic, 71. Štajner, 90.+2 Musiol.Rozhodčí: Jílek - Lakomý, Štěrba. ŽK: Ordoš - Rabušic. Diváci:6828.

Olomouc: Zlámal - Janotka, Kučera, Koutný, Hála - Navrátil (61. Heinz), Rossi, Pospíšil (78. Klesnil) - Schulmeister, Ordoš, Varadi (71. Podaný).
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, Nezmar, Fleišman (55. Rilke) - Vácha, Janů (46. Bosančič) - Šural, Štajner, Breznaník - Rabušic (89. Musiol).

První velkou šanci si vytvořil Liberec. Reprezentant Gebre Selassie si ve vápně elegantně přehodil soupeře a z úhlu ohrozil branku Olomouce, ale gólman Zlámal jemnou tečí dostal míč z prostoru tři tyčí a následně přiznal soupeři rohový kop.

Ve 25. minutě už udeřila Olomouc. Liberečtí hráči chybovali při rozehrávce, Ordoš měl hodně prostoru a samostatnou akci zakončil střelou po zemi. Brankář Bičík ji stihl jen tečovat, v cestě do branky jí nezabránil.

Liberec mohl hned vzápětí vyrovnat, ale Breznaníkovu ránu bravurně zlikvidoval Zlámal. Zbytek poločasu už byl v režii domácích, ale Schulmeister ani Varadi se svými pokusy neuspěli.

Do druhé půle hosté vystřídali a do hry přišel Bosančič. Právě srbský záložník stál na začátku akce, která vedla k vyrovnaní. Bosančič ve středu hřiště vybojoval míč pro Štajnera, přes něj a Váchu se míč dostal až k Breznaníkovi a ten svým 11. gólem v sezoně vyrovnal.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Krátce nato navíc nacentroval Gebre Selassie a na malém vápně zcela volný Rabušic poslal Liberec hlavou do vedení.

Hosté se z něj radovali jen chvíli, než se podruhé v utkání prosadil Ordoš, přestože mu střela úplně nesedla. Ani to nebyl konec střeleckým hodům. V 71. minutě olomoucká obrana zapomněla na Štajnera a ten hlavou zařídil Liberci vítězství. Byl to pro něj už 13. gól sezony a chybí mu jen dva zásahy, aby vyrovnal své maximum z mistrovské sezony 2001/2002.

Olomouc se snažila ještě vyrovnat, ale marně. Naopak v závěru pečetil výhru Slovanu střídající Musiol.

Další sobotní výsledky fotbalové Gambrinus ligy:

Baumit Jablonec - Viktoria Plzeň 0:2
Branky: 40. Petržela, 45.+1 Kolář. Rozhodčí: Adámek - Marek, Handlíř. Bez karet.Diváci: 4120.

Jablonec: Špit - Eliáš, Zábojník, Beneš, Jablonský (61. Kopic) - Třešňák (70. Vošahlík), Loučka, Piták, Jarolím, Kovařík - Lafata.
Plzeň: R. Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Horváth, Darida (83. Trapp) - Petržela (88. Hájovský), Kolář, Pilař (86. Řezník) - Ďuriš.

FK Teplice - Viktoria Žižkov 0:0
Rozhodčí: M. Paták - J. Paták, Tacina. ŽK: Bartl, Jurčo, Valenta, Miloslavljev, Kolář (všichni Žižkov). Diváci: 3470.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Rosa, Ježdík - Dolejš, Siva (86. Mujagič), Vachoušek, Zoubele (70. Čajič), Vůch (24. Stožický) - Mahmutovič.
Žižkov: Kolář - Bartl (80. Šťastný), Kiidron, Kropík, Slodowy - Sivrič (68. Kotyza), Valenta (88. Procházka), Svoboda, Hílek, Miloslavljev - Jurčo.