Rekordman Messi: pěti góly smetl Kadlece a spol.

22:32aktualizováno  23:36
BARCELONA - Fotbalisté Barcelony rozdrtili v odvetném utkání osmifinále Ligy mistrů Leverkusen s českým zadákem Michalem Kadlecem 7:1 a po výhře 3:1 v úvodním duelu v Německu s přehledem popáté za sebou postoupili do čtvrtfinále. Kataláncům zajistil vysoké vítězství Lionel Messi, který jako první hráč v historii soutěže skóroval pětkrát v jednom utkání.

Barcelona (Lionel Messi) foto: Reuters

Obhájce titulu si cestu za postupem nenechal nijak zkomplikovat a jak je jeho zvykem, od úvodních minut diktoval tempo hry. Leverkusen se vůbec nedostával k ohrožení domácí branky, a když v polovině úvodní půle trochu otevřel obranu, podnikli Katalánci smrtící útočnou protiakci.

VÍCE ZDE:

Xavi poslal v 25. minutě do úniku Messiho a držitel Zlatého míče FIFA pro nejlepšího hráče světa přeloboval hostujícího gólmana Lena. Argentinský útočník pak před pauzou potáhl míč vápnem a přesnou střelou k tyči definitivně zhatil naděje Leverkusenu na případný senzační obrat.

V tu chvíli už bylo takřka jisté, že přemožitel Plzně v základní skupině na domácím stadionu neprohraje čtrnáctý zápas v evropských pohárech po sobě a na šňůru neporazitelnosti na Nou Campu ve všech soutěžích navlékne jubilejní 50. korálek.

Přesto Barcelonští ani po pauze neubrali z tempa a v druhé půli si s chutí zastříleli. Nejprve v 50. minutě dalším obloučkem zvýšil Messi, pak si po dvou minutách na hřišti osladil debut v soutěži gólem dvacetiletý Tello a o tři minuty později zasadil Messi odevzdanému soupeři pátý úder. Černou dvanáctiminutovku pro Bayer pak uzavřel druhou trefou v zápase Tello.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Barcelona si závěr vychutnala v exhibičním duchu a pět minut před koncem přišla velká chvíle Messiho, který po Keitově přihrávce jako první hráč v historii soutěže dokázal dát pět gólů v jednom utkání. Svůj střelecký zápis v této sezoně Ligy mistrů navýšil na dvanáct tref a pojistil si vedení v tabulce kanonýrů.

Leverkusen dokázal v poslední minutě kosmeticky upravit skóre, přesto Katalánci výsledkem 7:1 vyrovnali nejvyšší výhru ve vyřazovací fázi Ligy mistrů. Větší debakly se zrodily jen v základní skupině, rekordem je triumf Liverpoolu 8:0 nad Besiktasem Istanbul ze sezony 2007/08.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

APOEL Nikósie - Olympique Lyon 1:0 po prodl. (1:0, 1:0), na penalty 4:3
Branka: 9. Manduca. Rozhodující penaltu proměnil: Tričkovski. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). ČK: 115. Manduca. Diváci: 22.000. První zápas: 0:1, postoupil APOEL.

FC Barcelona - Bayer Leverkusen 7:1 (2:0)
Branky: 25., 42., 50., 58. a 85. Messi, 55. a 62. Tello - 90.+1 Bellarabi. Rozhodčí: Moen (Nor.). Diváci: 75.632. První zápas: 3:1, postoupila Barcelona.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...