Dvě překvapení v LM. Chelsea padla s Interem, Necid načal triumf nad Sevillou

22:38aktualizováno  22:57
PRAHA - Překvapivými výsledky skončily odvety osmifinále Ligy mistrů na stadionech Chelsea a Sevilly. Oba domácí celky shodně prohrály - s Interem Milán, respektive s CSKA Moskva - a s milionářskou soutěží se loučí. K výhře ruského celku ve Španělsku pomohl jedním gólem i český útočník Tomáš Necid.

Zklamaný Michael Ballack. foto: Reuters

Mourinhova pomsta. Tak by se dalo mluvit o výsledku z londýnského Stamford Bridge. Bývalý kouč místního celku si nejprve užil ovace tribun a poté sledoval, jak jeho milánští svěřenci plní zadané úkoly. Jak zněly? Precizní obrana, rychlé kontry a nebezpečné Sneijderovy "standardky".

Chelsea, které chyběl zraněný brankář Petr Čech, se nedostala po celých devadesát minut hry do zápasu. S přibývajícími minutami se začala více a více otevírat zadní vrátka obrany "blues" a nakonec  udeřilo. Sneijder završil parádní představení kolmicí na Eto´a a kamerunský snajpr se v takových okamžicích nemýlí - 1:0 v 78. minutě.

Trenéři Mourinho a Ancelotti.

Domácí již na zvrat neměli. Navíc v závěru přišli o vyloučeného Drogbu, který dostal červenou kartu za oplácení faulu od Thiaga Motty v pokutovém území hostí.

Jeden z favoritů soutěže tak vypadl překvapivě v osmifinále Ligy mistrů (v posledních třech letech postoupila Chelsea vždy minimálně do semifinále), naopak Inter Milán se může pod vedením kontroverzního portugalského kouče radovat z premiérového postupu do čtvrtfinále této soutěže (v osmifinále skončil v posledních třech letech).

Nedařilo se ani druhému favoritovi úterního programu. Sevilla hostila doma nerozehraný CSKA Moskva a po remíze 1:1 z prvního duelu držela všechny trumfy v rukách. Ty ale domácím vyfoukl ráznou střelou ve 39. minutě český útočník Tomáš Necid, který se trefil přesně k tyči z hranice velkého vápna.

O dvě minuty později sice vyrovnal Perotta, jenže deset minut po změně stran nachytal Honda z přímého kopu v nedbalkách zkušeného brankáře Palopa. Andaluský celek v ten okamžik potřeboval vstřelit k postupu dva góly. To se ale Kanoutému a spol. především zásluhou skvělých zákroků brankáře Akinfeeva nepodařilo.

Ruský celek tak slaví historicky první postup do čtvrtfinále nejslavnější klubové soutěže Evropy.

ODVETY OSMIFINÁLE LIGY MISTRŮ

Chelsea FC - Inter Milán 0:1 (0:0)
Branka: 78. Eto'o.
Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel (všichni Něm.). ČK: 87. Drogba (Chelsea). První zápas 1:2. Postupuje Inter.

FC Sevilla - CSKA Moskva 1:2 (1:1)
Branky: 41. Perotti - 39. Necid, 55. Honda.
Rozhodčí: Kassai - Erös, Vamos (všichni Maď.). První zápas: 1:1. Postupuje CSKA Moskva.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...