Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Debakl: Barcelona zesměšnila Real 6:2!!!

20:55aktualizováno  22:10
PRAHA/MADRID - 206. El clásico historie se na stadionu Santiago Bernabeu proměnilo v jednoznačnou záležitost. Domácí Real Madrid dostal od Barcelony po třech gólech v obou poločasech a nakonec odešel poražen ostudně 2:6. Je to nejvyšší porážka Realu Madrid v historii vzájemných zápasů na domácí půdě. Barcelona má čtyři kola před koncem soutěže na Real náskok sedmi bodů. Barca navíc letos nastřílela již 100 ligových branek.

Henry nese na zádech Messiho aneb barcelonská radost. foto: AFP

SLEDUJTE ON-LINE ZE ZÁPASU REAL MADRID-FC BARCELONA ZDE!

Ten zápas vejde do dějin španělského fotbalu. Ve 206. El Clásicu (154. ligovém) doslova zesměšnila Barcelona svého odvěkého rivala Real Madrid, navíc v jeho svatostánku Santiagu Bernabeu, vysoko 6:2. Katalánci tak slaví jubilejní 60. vítězství v jednom z nejslavnějších fotbalových zápasů světa (Real jich má 68), poprvé v historii dali Realu na jeho půdě 6 branek a navíc poslední Piquého branka byla již 100. ligovou v této sezoně, což je rekord Primera division.

Zápas se pro domácí nevyvíjel špatně, ve 13. minutě se totiž trefil domácí snajpr Higuaín. Pak ovšem začalo úřadovat trio Messi-Eto´o-Henry, podporované ze zálohy Xavim a Iniestou. 23-28-19, to nejsou čísla sportky, ale gólové bilance "svaté trojice" Barcelony v útoku po tomto zápase. Messi se dnes trefil dvakrát, Eto´o vyšel naprázdno, dva přesné zásahy si připsal také Henry.

REAL MADRID - FC BARCELONA 2:6:

Barcelona většinu zápasu svého soupeře přehrávala, jen Messi a Eto´o spálili ještě dalších pět gólových příležitostí. Naopak k Raúlovi a Higuaínovi - domácím útočníkům - se příliš míčů nedostávalo, především díky tlaku hostí a také hereckým výkonům především Robbena.

Čtyři kola před koncem tak vládne Barcelona španělské lize s 85 body a sedmibodovým náskokem na Real a asi již nikdo nepochybuje o tom, že po třech letech se bude katalánský kolos radovat z titulu. Navíc Barcelona je stále ještě ve hře o španělský královský pohár a ve středu hraje odvetu semifinále Ligy mistrů na půdě Chelsea.

34. KOLO ŠPANĚLSKÉ LIGY:
REAL MADRID - FC BARCELONA 2:6 (1:3)
Branky: 13. Higuaín, 56. Ramos - 18. a 58. Henry, 20. Puyol, 36. a 75. Messi, 83. Piqué
ŽK: Ramos, García, Vaart - Abidal, Puyol
Rozhodčí: Alberto Undiano Mallenco
Diváci: 80 000.