Plzeň v boji o titul ztratila. Doma nestačila na Duklu

19:12aktualizováno  19:48
PLZEŇ - Fotbalisté Plzně v utkání 18. kola první ligy remizovali doma s Duklou Praha 1:1. Obhájce titulu tak naplno nevyužil pátečního zaváhání vedoucí Sparty, na kterou ze třetího místa ztrácí devět bodů a v příštím kole se představí na její půdě. Navíc se Plzeň nechala bodově dostihnout čtvrtou Mladou Boleslaví.

Václav Pilař z Plzně (vlevo) a Pavel Hašek z Dukly foto: ČTK

Trenér Plzně Pavel Vrba byl po utkání zklamaný. "Ty dva ztracené body nás moc mrzí a myslím, že nás to bude po čase mrzet ještě více. Mohli jsme využít zaváhání Sparty, ale takhle mezi námi zůstává stále devět bodů, což je moc," řekl na tiskové konferenci.

O úvodní gól zápasu se po půlhodině hry postaral plzeňský kapitán Pavel Horváth proměněným pokutovým kopem, za hosty srovnával Petr Malý, kterému však usnadnil pozici chybující domácí brankář Marek Čech. Dukla získala bod i přesto, že dohrávala od 62. minuty bez vyloučeného Jakuba Sklenáře.

Plzeň - Dukla 1:1

Branky: 30. Horváth z pen. - 51. Malý. Rozhodčí: Kocourek - Gallo, Marek. ŽK: Podrazký, Sklenář, Švejdík, Gedeon - Ševinský, Ďuriš. ČK: 62. Sklenář. Diváci: 6441.

Plzeň: Čech - Řezník (63. Rajtoral), Čišovský, Ševinský, Limberský - Darida, Horváth - Petržela (57. Kolář), Ďuriš, Pilař (85. Wágner) - Bakoš. Trenér: Vrba.

Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Švejdík, Vrzal - Podrazký (72. Božič), Gedeon, Hanousek - Malý (80. Marek), Sklenář, Pázler (67. Engelmann). Trenér: Kozel.

Další nedělní zápasy ligy:

Plzeň nastoupila v základní sestavě bez dvou reprezentantů Koláře a Rajtorala, kteří léčili šrámy po čtvrteční odvetě 2. kola Evropské ligy se Schalke, a do hry naskočili až v průběhu zápasu. Dukle zase chyběl potrestaný útočník Lietava, nejlepší střelec týmu, místo kterého nastoupil v základní sestavě Sklenář, který měl dosud v první lize odehranou jedinou minutu. Na premiéru v základu ale nebude vzpomínat v dobrém.

Domácí začali aktivně a vytvořili si převahu, ovšem bez přesnějšího zakončení. V 15. minutě se plzeňští fandové marně domáhali penalty za kontakt Vorla s Bakošem. Rušno bylo ve 26. minutě. Nejprve zahrozila Dukla, ovšem průnik Hanouska, který v létě zamíří právě do Plzně, byl bez zakončení. Z protiútoku se pak z úhlu řítil na brankáře Radu Bakoš, ale gólman Dukly ho vychytal.

Pak se už skóre měnilo. Při centru z přímého kopu do vápna Dukly stáhl smolař utkání Sklenář naskakujícího Daridu a rozhodčí nařídil penaltu. S ní si Horváth poradil.

Pavel Horváth proměnil pokutový kop. Brankář Dukly Filip Rada se za míčem jen ohlédl

Jenže pak Dukla vysunula presink a plzeňské zatlačila. Trest pro Viktorii přišel po změně stran. Malý se 20 metrů od branky uvolnil a svou skákavou střelou překvapil brankáře Čecha, který lehký míč nezachytil.

"Byla to hodně laciná branka, která neměla padnout," kroutil hlavou kouč Vrba. "Pak jsme sice měli drtivou převahu, ale neproměnili jsme snad pět tutovek," uvedl.

Po srovnání se nejproduktivnější tým ligy probudil a vytvořil si drtivou převahu, kterou ještě umocnilo vyloučení Sklenáře. Ten za stažení soupeře dostal druhou žlutou kartu. Jenže Bakoš, Ďuriš ani Darida se svými pokusy neuspěli, neujaly se ani Čišovského nůžky.V závěru měl další velkou šanci Bakoš, ale z úhlu přestřelil, a Rajtoralovu nebezpečnou střelu zastavil nechtěně spoluhráč Čišovský. A Rada vychytal také v jasné šanci Ševinského.

Plzeň tak ztratila body po předchozích čtyřech výhrách. "Ve hře o titul se ale rozhodne hlavně v příštím zápase na Spartě. Pokud uspějeme, budeme mít šanci, byť tahle ztráta může mít velký vliv," naznačil Vrba.