Chelsea nečekaně vypadla v poháru s Newcastlem. Čech ale nechytal

23:02
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea překvapivě vypadli už v 3. kole z anglického Ligového poháru. Aktuální lídr anglické ligy sice potvrdil svou střeleckou formu, ovšem bez Petra Čecha v brance prohrál přestřelku s Newcastlem 3:4. Rozhodující gól dal v poslední minutě Ameobi.

Newcastle United. (Sol Campbell). foto: Reuters

Chelsea brzy vedla po gólu mladíka Van Aanholta, ovšem nováček anglické ligy duel otočil ve svůj prospěch. Po gólech Rangera, Taylora z přímého kopu a Ameobiho vedli hosté již 3:1.

Teprve pak začala Chelsea potvrzovat papírové předpoklady a soupeře zatlačila. Po dvou Anelkových gólech srovnala, a v závěru dokonce sahala po výhře, když Ferreira nastřelil tyč. Místo toho

hned z protiútoku mířil přesně znovu Ameobi a rozhodl o překvapivém vítězi.

Chelsea, která nastoupila v kombinované sestavě s řadou mladých hráčů, tak nenaplní své smělé cíle, že v této sezoně získá čtyři trofeje.

Zklamal také další z favoritů Manchester City, který vypadl po porážce 1:2 s West Bromwichem. Prsty v tom měl i český útočník nováčka Premier League Roman Bednář, který přihrál Coxovi na rozhodující gól. City však nasadilo převážně hráče z lavičky a rezervy, mnohamilionové posily přišly na hřiště až v průběhu druhé půle.

Překvapivě skončil i Liverpool, který nestačil na Northampton hrající až čtvrtou ligu. Po prodloužení skončil zápas 2:2, když v závěru prodloužení srovnával útočník Liverpoolu N'Gog. V penaltovém rozstřelu však byl jedním ze dvou domácích hráčů, kteří minuli, a Liverpool tak na penalty vypadl.

Dál jde naopak Manchester United, který si podle předpokladů poradil s druholigovým Scunthorpem 5:2. Dvakrát se trefil Owen. Aston Villa pak vyřadila dalšího prvoligistu Blackburn po výhře 3:1.