Češi zvládli úvod šampionátu. Porazili slabou Francii 6:2

16:00aktualizováno  18:29
PRAHA - Žádný problém. Čeští hokejisté vstoupili do 74. mistrovství světa s lehkostí primabalerýny. Svěřenci Vladimíra Růžičky od úvodního buly potvrzovali roli favorita a porazili v Mannheimu Francii 6:2.

Radost českých hráčů foto: Robin Drahoňovský

Jiří Novotný

"Nesmíme to přeceňovat, protože další soupeři už budou jenom těžší a těžší. Tenhle zápas musíme rychle hodit za hlavu a soustředit se na další."

Hlavně se moc neunavit a zároveň se dostat do zápasového tempa. První pětce českého týmu se povedlo velmi rychle. Červenka již při prvním střídání hodil puk Hubáčkovi, ten si jej dvakrát vyměnil s Jágrem a poté zamířil z mezikruží přesně mezi Lhenryho betony. Na kostce nad ledem svítil čas 0:44 a skóre 1:0 pro český tým.

Jiří Novotný dostal ocenění pro nejlepšího hráče od šéfa Rangers Glena Sathera - ROZHOVOR S ČESKÝM CENTREM ČTĚTE ZDE!

Hráči v bílých dresech měli i nadále jasnou převahu, Francouzi byli nebezpeční jen při svých dvou přesilových hrách. Ve 12. minutě tak udeřilo opět na druhé straně. Při přesilové hře napřáhl na modré Novák, trefil svou střelou pozadí Barinky, od něhož se puk odrazil před zcela nekrytého Novotného a bylo to 2:0.

Třetí branku si dali Francouzi sami, střelu nováčka Gřegořka od modré čáry tečoval francouzský bek přímo k tyči.  O necelé dvě minuty později zvyšoval na 4:0 povedenou ranou v přesilovce Rachůnek. Jágr si u jeho branky připsal druhou asistenci v zápase.

Hubáček

"Francouzi pak měli dvě přesilovky, které nesehráli vůbec špatně. Byli jsme rádi, že jsme neikasovali, protože by se pak mohli vrátit zpátky do zápasu."

Pod pátý gól českého týmu se ve 47. minutě podepsal aktivní Novotný, po jehož šanci dorážel Kašpar. Hned vzápětí ale Francouzi překonali poprvé Tomáše Vokouna, když puk těsně proklouzal za brankovou čáru, poslední se puku dotkl Treille, který poslední dvě sezony obléká vítkovický dres. A Vokoun se o chvilku později musel červenat, když za svá záda pustil slabou střelu francouzského kapitána Meuniera.

Poslední slovo ale měli Češi, po třetí Jágrově nahrávce pečetil výsledek obránce Blaťák.

Zápas jsme sledovali online ZDE!

1. ZÁPAS ČESKÉ REPUBLIKY NA 74. MISTROVSTVÍ SVĚTA

Česká republika - Francie 6:2
Branky a nahrávky: 1. Hubáček (Jágr), 12. Novotný (F. Novák), 24. Gřegořek (Novotný), 26. Rachůnek (Klepiš, Jágr), 47. Kašpar (Novotný, Vampola), 60. Blaťák (Jágr, Klepiš) - 47. Y. Treille (Meunier), 49. Meunier (S. Treille, Tardif).
Rozhodčí: Levonen (Fin.), Olenin (Rus.) - Deďulja (Běl.), Terho (Fin.).

Česká republika: Vokoun - Rozsíval, Blaťák, K. Rachůnek, Čáslava, F. Novák, Barinka, Gřegořek - Jágr, Červenka, Rolinek - Voráček, Marek, Hubáček - Kašpar, Vampola, Novotný - Kvapil, Koukal, Klepiš. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.

Francie: Lhenry - Bachet, Amar, Manavian, Besch, Roussel, Auvitu - Y. Treille, Meunier, Raux - Bellemare, Pain, Hecquefeuille - Quessandier, Lussier, Gras - Tardif, B. Henderson, S. Treille. Trenéři: Dave Henderson a Pierre Pousse.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...