Češi nezvládli závěr. S Irskem remizovali 1:1

20:39aktualizováno  23:06
DUBLIN/PRAHA - Čeští fotbalisté v přátelském utkání v Dublinu remizovali s domácím výběrem Irska 1:1. Na branku Baroše z úvodu druhého poločasu měření sil odpověděl v 86. minutě střídající Cox.

Čeští fotbalisté oslavují branku v síti Irska foto: Reuters

Pro svěřence trenéra Bílka šlo o poslední test před květnovým zveřejněním nominace na mistrovství Evropy.

Kouč vsadil od úvodní minutu na staronového reprezentanta Jiřího Štajnera, který nahradil zraněného Rosického. A hned v úvodu zápasu na sebe strhl pozornost velkou šancí. Po přihrávce osamoceného muže na hrotu Baroše z mírného úhlu vystřelil jen do gólmana Givena.

DALŠÍ ZÁPASY

Ze soupeřů českých fotbalistů v základní skupině mistrovství Evropy zvítězili v dnešních přípravných zápasech jen Rusové, kteří porazili Dánsko na jeho hřišti 2:0. Řecko doma remizovalo 1:1 s Belgií, Polsko na novém stadionu ve Varšavě uhrálo nerozhodný výsledek 0:0 s Portugalskem.

Největší šanci změnit skóre měl v první pětačtyřicetiminutovce hvězdný útočník Irů Keane. Za obranou přebral dlouhý pas a zamířil mezi nohy Čecha. Kapitán českého týmu ale včas sklapl nohy a míč vyrazil do bezpečí. Před přestávkou pro zranění odkulhal do kabin středopolař Jiráček.

Změna stran přinesla i změnu obrazu hry. Netrvalo to příliš dlouho a měnilo se i skóre: po pěti minutách druhého poločasu na sebe navázal Jan Rezek tři obránce a zaseknutím poslal do šance zcela volného Baroše. Český útočník měl dostatek času, míč si připravil na pravačku a zkušeně Givena obstřelil. Zaznamenal tak svou čtyřicátou reprezentační branku kariéry.

Irové po Barošově trefě znejistili, nedokázali pokrýt odražené míče ve středu pole a hosté kontrolovali hru. Fungovala také obranná řada, odkud vypadli dva zranění stabilní hráči Hubník s Pospěchem. Reprezentační debut si tak mohl odbýt i plzeňský bek František Rajtoral.

Tomáš Sivok (vlevo) a Simon Cox

První zápas za Iry si také připsal James McClean, který se po dlouhých tahanicích dočkal toho, že FIFA schválila jeho přesun ze Severního Irska, odkud pochází. Fanoušci v Dublinu McCleanovi připravili nekončící ovace, jako by jim ani nevadilo, že domácí v tu chvíli prohrávali.

Když to vypadalo, že hráči v červených dresech těsné vedení uháji, těsně před koncem o něj přišli. Při rozehrávce Kolář zaváhal, nechal se připravit o míč, záhy jej přebral Cox, snadno obešel Sivoka a přízemní střelou z mírného úhlu mezi nohy překonal brankáře Čecha. Do závěrečného hvizdu přitom chyběly jen čtyři minuty hry.

Irsko - ČR 1:1 (0:0)

Branky: 86. Cox - 50. Baroš.

Rozhodčí: Moreira de Sousa - Miranda, Tavares (všichni Port.). Bez ŽK. Diváci: 37.741.

Irsko: Given - O´Shea, St. Ledger, O´Dea, Ward - Duff (63. Green), Andrews, Whelan (63. Hunt), McGeady (79. McClean) - Long (71. Cox), Keane (71. Walters). Trenér: Trapattoni.

ČR: Čech - Gebre Selassie (67. Rajtoral), Sivok, Kadlec, Limberský - Jiráček (46. Hübschman), Plašil - Petržela (67. Pilař), Štajner (59. Kolář), Rezek (88. Pekhart) - Baroš (59. Lafata). Trenér: Bílek.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...