Červenkův hattrick odvrátil mečbol Vítkovic

20:42
OSTRAVA - Tři góly Romana Červenky udržely hokejisty Slavie ve hře o obhajobu titulu. Mistr dnes odvrátil i druhý mečbol Vítkovic, ve čtvrtfinálové sérii poprvé vyhrál na soupeřově ledě a po vítězství 7:3 rozhodne o postupujícím až sedmý zápas, který se hraje v pondělí v Praze.

Červenka dává šestý gól Slavie. foto: ČTK

Domácí sice po velkém tlaku ve druhé třetině dokázali srovnat dvougólovu ztrátu, ale Červenkův gól z 38. minuty zlomil jejich snahu.

Před přeplněnými tribunami ČEZ Arény se do sebe celky pustily ve zběsilém tempu, ale touha Vítkovic po vedoucí brance vyústila jen v několik nebezpečných závarů před Nerudou, který poprvé v sérii dostal přednost před mladíkem Furchem. Slavia si hned v úvodní třetině vytvořila dvoubrankové vedení, které utnul až Újčík. Ve druhé třetině byli domácí jasně lepší, ale oba týmy se trefily dvakrát. Třetí část už ale ovládla Slavia a uštědřila Vítkovicím krutý debakl.

Vítkovice Steel - Slavia Praha 3:7 (1:2, 1:1, 1:4)
Branky a nahrávky: 19. Ujčík (Jurečka, Burger), 33. Štefanka (Krenželok, Krstev), 52. Hubáček (Jurečka, Ujčík) - 8. Micka (Vašíček, Doležal), 13. Červenka (Vondrka, Bednář), 38. Červenka (Kadlec), 46. Bednář (Vondrka), 50. Micka (Jelínek, Kadlec), 52. Červenka, 60. Doležal (Beránek, D. Hruška). Rozhodčí: Minář, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Diváci: 9398 (vyprodáno). Stav série: 3:3.