Brácha nadšený není, říká David Vrbata z Boleslavi

16:33
MLADÁ BOLESLAV/PRAHA - Kouzlo hráče z NHL v Mladé Boleslavi neplatí. Radim Vrbata, podobně jako Jaromír Jágr, se stal v létě spoluvlastníkem mateřského klubu. Boleslav ale rozhodně v extralize neválí. Čtyři zápasy - čtyři porážky. "Už musíme nutně bodovat," burcuje Radimův bratr David, útočník středočeského klubu.

Mladá Boleslav - Plzeň (vpravo David Vrbata) foto: ČTK

V neděli proti Třinci jste po dvou třetinách vedli 2:1, přesto jste prohráli vysoko 7:2. Jak utkání hodnotíte s odstupem?
Po čtyřiceti minutých jsme zápas měli ve vlastních rukou. Vedli jsme, což se nám ještě letos nestalo. Měli jsme dobře nakročeno k tomu, abychom získali tři body, ale v závěru jsme udělali fatální chyby, které nás stály zápas. Vlastní blbostí jsme přišli o body.

Třetí třetinu jste prohráli 6:0. Co se vám honilo hlavou, když do vaší branky padal jeden gól za druhým?
Ještě přibližně do 50. minuty jsme ještě vedli. Třinec vyrovnal v přesilovce. Vzápětí jsme ale měli početní výhodu my, ve které jsme ovšem inkasovali rozdílovou branku. Pak jsme ještě neproměnili dvouminutovou výhodu pět na tři, což byl poslední hřebíček do naší rakve. Pak dal Třinec zbývající góly.

Byla to ve vaší kariéře nejhorší třetina?
Momentálně si zrovna nic nevybavuji. Na podobné zápasy se snaží každý sportovec zapomenout a dívat se dopředu. Určitě to ale nebylo nic příjemného. Je to pro nás ostuda, podobným způsobem prohrát před vlastními fanoušky.

Mladá Boleslav postupně prohrála se Zlínem, Slavií, Plzní a Třincem.

Všechny čtyři zápasy v letošní sezoně jste prohráli. Je už situace kritická?
Situace není nejlepší. V úterý proti Liberci už musíme bodovat.

Rozebíral jste vstup do sezony Mladé Boleslavi s vaším bratrem Radimem, který je spoluvlastník klubu a současně hraje v NHL?
Samozřejmě se bavíme hodně o současném dění. Už když vstupoval do vlastnictví, tak jsem ale říkal, že mu můžu předat nějaké moje poznatky. Ale záležitosti klubu řeší s vedením.

Mluvili jste třeba konkrétně o utkání s Třincem?
Jo, zápas sledoval a naše chyby vidí. Já mu na to řekl svůj názor, ostatní věci neřeším.

Jaký má názor na nevydařený vstup do sezony?
Nadšený rozhodně není. Děláme úplně zbytečné individuální chyby, která nás připravují o body. Navíc neproměňujeme šance. Tyto nedostatky ale vidí každý, kdo se přijde na zápas podívat.

Jak chyby odstranit?
To není otázka na mě. Spíš na trenéry. Ti by měli přijít s receptem, jak se zlepšit. Každý hráč může pomoci tím, že do každého utkání půjde s maximálním nasazením. Je potřeba rychle bodovat.

Přitom do týmu v létě přišla zvučná jména David Výborný a Jaroslav Balaštík. Jak do sestavy zapadli?
Kluci zapadli úplně v pohodě. Ví, že by měli nějakým gólem pomoci, zatím jim to tam nepadá, ale jsou to zkušení hokejisté, kteří se do toho dostanou. Až třeba Jarda Balaštík začne dávat branky, tak pomůže i celému týmu.

Nedělní výsledek Tipsport extraligy

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 2:7 (0:1, 2:0, 0:6)
Branky a nahrávky: 21. Rýgl (Mikulík), 40. Hrdel (Vrbata) - 9. Bonk (D. Květoň, Hrabal), 45. Polanský (Zíb, Bonk), 50. Adamský (Zíb), 56. Marosz (D. Květoň), 57. Polanský (Hrabal), 59. D. Květoň (Zíb), 59. Peterek. Rozhodčí: Lacina, Souček - Charvát, Svoboda. Vyloučení: 10:10, navíc Žabka (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:3. V oslabení: 0:2. Diváci: 3350.

Sestavy:
Mladá Boleslav: J. Hübl - Marušák, Čutta, Rýgl, Chaloupka, Žabka, Jindra, Dudáš, Baldwin - Balaštík, D. Výborný, Tomas - Tománek, Bahenský, Mikulík - Vrbata, Plodek, Hrdel - Jiránek, Lenc, Loskot. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, P. Hořava, Richter, Davison, od 41. Hudec - D. Květoň, Bonk, Marosz - Kohn, Polanský, Adamský - Havel, Peterek, Chovan - Hrňa, Orsava, Valčák. Trenéři: Marek a Kopřiva.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...