Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Boleslav v Larnace selhala a prohrála 0:3

17:27aktualizováno  18:56
LARNAKA/PRAHA - Jako první z českých týmů zásáhli do 3. předkola Evropské ligy fotbalisté Mladé Boleslavi. Na kyperský duel s AEK Larnaka by ale stejně jako před rokem Jablonec (ten prohrál s Apoelem Nikósie 0:1 ve stejné fázi Evropské ligy) Koubkovi svěřenci nejraději zapomněli. Po špatném druhém poločase prohráli 0:3 a před boleslavskou odvetou, která se hraje příští čtvrtek, má výrazně blíže k postupu kyperský celek.

Mladá Boleslav - Hradec Králové. foto: ČTK

Zápas, který se hrál v tropickém podnebí, lépe rozehráli domácí, v jejiž základní sestavě nastoupil pouze jeden kyperský fotbalista. V 15. minutě málem využil srbský záložník Mrdakovič k vedoucí brance zápasu nedorozumění mezi gólmanem Millerem a bekem Janíčkem, boleslavský brankář ale jeho střelu vytěsnil nad břevno.

Hosté se k ohrožení branky v úvodní fázi zápasu do šance nedostali, po občerstvovací pauze ve 24. minutě se "blýsknul" pouze mladík Chramosta žlutou kartu poté, co zajel ostře do brazilského brankáře kyperského celku.

Plzeň - Mladá Boleslav.

I v dalším průběhu první půle byli domácí výrazně aktivnější a Boleslavští, kteří si podle slov nového kouče Koubka přijeli na Kypr pro vítězství, ani jednou nedokázali ohrozit brankáře Negriho. To domácí si dokázali alespoň vypracovat několik závarů v pokutovém území soupeře, za Millerova záda ale míč dostat také nedokázali.

Do druhé půle vstoupili Středočeši výrazně aktivněji a hned po několika desítkách vteřin prověřil Negriho pozornost z dálky Kúdela. Tentýž hráč o deset minut později trefil tyč. Domácí se ale nedali zahambit - nejprve v obrovské šanci střílel vedle Millerovy branky De Cler, v 57. minutě poté, podskočil centr z levé strany stoper Janíček, pálil z deseti metrů úplně osamocení Mrdanovič jen do Millera.

V 61. minutě už ale po chybě Janíčka udeřilo. Boleslavský stoper v pokutovém území podrazil zbytečně De Clera a krajan nizozemského bývalého reprezentanta Van Dijk pokutový kop proměnil, přestože Miller stranu vystihl a na míč si sáhnul.

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav

V 74. minutě přišel druhý trest za pasivitu středočeského celku. De Cler nacentroval a Castro z pár kroku s přehledem prostřelil Millera. Trenér Koubek se snažil zareagovat na nepříznivý vývoj zápasu dalším střídáním, jenže k obratu v duelu to nepomohlo. Naopak - deset minut před koncem chytili křeče Chramostu a Boleslavští museli dohrávat duel o deseti.

Larnaka, která před čtrnácti lety dokázala v tehdejším Pohárů vítězů pohárů potrápit i slavnou Barcelonu (vypadla po výsledcích 0:0 doma a 0:2 venku), závěr duelu již kontrolovala a navíc v 94. minutě přidal nejlepší hráč duelu De Cler po parádní akci třetí branku. Hráči kyperského celku tak mohli po závěrečném hvizdu slavit se zhruba šesti tisíci fanoušky slibný výsledek do odvety, která se bude hrát za týden v Mladé Boleslavi.

Úvodní zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy

AEK Larnaka - Mladá Boleslav 3:0 (0:0)
Branky: 62. Van Dijk z pen., 74. García, 90.+4 De Cler. Rozhodčí: Delferiere - De Neve, Cremers (všichni Belg.). ŽK: Linssen, Demetriu - Chramosta. Diváci: 6500.

Larnaka: Negri - Demetriu, Serran, Hofland, De Cler - Linssen, García (87. Skopelitis), Van Dijk, Pavlu (63. Kingsley) - Mrdakovič, Priso (90. Gómez). Trenér: Caanen.

Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Neuwirth (10. Janíček), Rolko, Šírl - Opiela, Procházka, Kúdela - Kulič (61. Štohanzl), Řezníček (77. Táborský), Chramosta. Trenér: Koubek.