Boleslav ukořistila první body. Zůstává ale poslední

21:35
KLADNO - Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v 6. kole extraligy na ledě Kladna 2:1 po samostatných nájezdech a získali první dva body v soutěži. O jejich výhře rozhodl jediný úspěšný exekutor nájezdu Marek Loskot, který předtím do zápasů vůbec nezasáhl. Mladá Boleslav je i nadále poslední, Kladno sedmé.

Kladno - Mladá Boleslav foto: ČTK

V sestavě domácích již chyběl útočník Hořava, který odešel do Ženevy, poprvé ale hráli Melka a Eberle. Kladno si svého soka v první třetině spíše testovalo. Mladoboleslavští přijeli s pozornou obranou hrou, se kterou si domácí hráči nevěděli rady. Hrálo se spíše ve středu hřiště, ani při početních výhodách se gólmani příliš nezapotili.

Druhá část hry začala v podobném duchu. Gólových příležitostí bylo pramálo.

V polovině zápasu se ale domácí dostali do vedení, když Hübla překonal bekhendovou střelou Dragoun. Gól nabudil Rytíře k náporu, ale Patera, Melka a Bicek nedokázali náskok zvýšit.

Kladno - Mladá Boleslav

Základní hrací doba vítěze neurčila. V nájezdech pak rozhodl hostující Loskot.

A hosté za to Kladenské potrestali. Ve 35. minutě vyrovnal po rychlém protiútoku a přihrávce Výborného Balaštík, jenž se zapsal mezi střelce poprvé v sezoně. Svěřenci trenéra Vojty ještě do konce druhé třetiny mohli dostat znovu do vedení, když při vyloučení Dudáše dostali soupeře pod tlak, Hübl byl ale pozorný.

Třetí dvacetiminutovka byla opět velice opatrná. Domácí sice měli více ze hry, ale s koncovkou byli na štíru. Většina střel mířila mimo tyče Hüblovy branky. Paradoxně do jediné větší příležitosti se dostal boleslavský obránce Rýgl, který po návratu z trestné lavice zůstal zapomenutý, ale Chábera v domácí brance byl připraven. V závěrečných minutách měli rozhodnutí na svých hokejkách Kuchler a Knotek, ale gólový efekt byl nulový.

V prodloužení pak definitivně padla na kladenský tým smůla, když půl minuty před závěrečnou sirénou Hlaváč rozezněl jen tyč. V následných trestných stříleních byl úspěšný jen hostující Loskot, který za 65 minut zápasu neodehrál ani sekundu.

Hokejová Tipsport extraliga - 6.kolo

Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav 1:2 po sn. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Dragoun (Hovorka) - 35. Balaštík (D. Výborný), rozhodující nájezd Loskot. Rozhodčí: Homola, Kalivoda - Bejček. Charvát. Vyloučení: 5:5, navíc Dudáš (M. Boleslav) 10 min. Bez využití: Diváci: 2474.

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 44. Bonk (D. Květoň, P. Hořava), 47. Hrabal (Marosz, Zíb), 56. Marosz (D. Květoň, Hrabal), 59. Hrňa z trestného střílení. Rozhodčí: Minář, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:8, navíc Zíb 10 minut, Kohn (oba Třinec) 10 minut a do konce zápasu. Využití: 2:0. Diváci: 4006.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 33. Špaček (Bulíř), 51. Bárta (Trončinský, P. Nedvěd) - 2. Jakub Svoboda (Holec, Jar. Svoboda). Rozhodčí: Šindler, Smitka - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 3:7, navíc Kica (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4338.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Mountfield České Budějovice 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 53. Elkins (Benák), 61. Bartek (Sičák) - 9. L. Květoň (Gulaš, Novák). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Kis, M. Jindra. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 7764.

HC Verva Litvínov - PSG Zlín 1:2 po sn. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 48. Stříteský (Trávníček) - 53. Zámorský (Čajánek, Hamrlík), Holík. Rozhodčí: Trombík, Hrubý - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 5055.