Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Bojovník Berdych trápil Djokoviče, pak vzdal

23:06
CINCINNATI - Tomáš Berdych vzdal kvůli zranění ramena po prohraném prvním setu 5:7 semifinále turnaje Masters v Cincinnati proti světové jedničce Novaku Djokovičovi. Český tenista si nechal rameno ošetřovat už v pátečním čtvrtfinále proti Rogeru Federerovi a v sobotu ho kromě letos skvěle hrajícího Srba zastavila i bolest.

Tomáš Berdych. foto: ČTK

Berdych navzdory zdravotním problémům utkání dobře rozehrál. Trojnásobnému grandslamovému vítězi vzal v sedmé hře podání a po potvrzení brejku se dostal do vedení 5:3. Za stavu 5:4 podával na zisk setu, ale servis ztratil, přičemž game zakončil dvojchybou. D

jokovič poté vyhrál následující dvě hry a zraněný Berdych zápas podáním ruky u sítě s omluvným výrazem ukončil. Pětadvacetiletému Berdychovi se tak ani v Cinicinnati nepodařilo postoupit do prvního letošního finále, prohrál už šesté semifinále v sezoně.

Djokovič, který vylepšil svou fenomenální bilanci v tomto roce už na 57 výher proti jediné prohře, se ve finále utká s Britem Andym Murraym. Ten porazil v druhém semifinále 6:3 a 7:6 rozjetého Mardyho Fishe a připsal si 300. výhru na okruhu ATP. Americký tenista ve čtvrtfinále porazil poprvé v kariéře bývalou světovou jedničku Rafaela Nadala a měl za sebou tři finálové účasti v řadě, přes Murrayho však do čtvrtého boje o titul během měsíce neprošel.