Bohemians vyloupili Příbram, Baník remizoval s Libercem

18:12aktualizováno  20:07
PŘÍBRAM - Fotbalisté Bohemians 1905 potvrdili svou jarní formu a ve 22. kole první ligy zvítězili 1:0 na hřišti Příbrami. O jedinou branku utkání se v 77. minutě postaral David Bartek. Příbram tak přišla o svou šestizápasovou domácí neporazitelnost a pojedenácté v sezoně nedala ani jeden gól.

Bohemians 1905 - Plzeň (domácí radost). foto: ČTK

Hosté, hnaní zhruba tisícovkou svých fanoušků, se od začátku snažili vytvořit si mírný tlak, ovšem stejně jako příbramští hráči dopláceli na nepřesné přihrávky a špatné zpracování míče. Většina akcí tak končila ještě před pokutovým územím.

Větší vzruch přinesla až 18. minuta. Nejprve se při útoku Bohemians dostal po zpětné přihrávce ke střele mladík Kraus, ale brankář Hruška nadvakrát míč chytil. A hned z protiútoku mohlo udeřit na druhé straně. Pavel Pilík nacentroval na volného Koukala, který však z malého vápna netrefil hlavou odkrytou branku.

Ve 20. minutě přišli hosté o útočníka Hartiga, který si ze souboje s brankářem Hruškou odnesl bolestivé zranění a musel být odnesen na nosítkách do kabin. Na jeho místo přišel Nešpor.

Příbram doma padla po šesti zápasech
I poté byl zápas spíše tvrdou bitvou o střed pole a šance nepřicházely. V 65. minutě po kýženém gólu sahala Příbram, když stoper Ricka po rohu hlavičkoval k tyči, jenže gólman Sňozík předvedl efektní robinzonádu a míč bravurně chytil. Vzápětí stejný souboj vyhrál Ricka, když ve skluzu Sňozíka přehodil, ovšem Jindráček na brankové čáře zachránil. Rozhodčí navíc odpískal faul na brankáře.

Nakonec se však prosadili hosté, a to svým typickým důrazem. Štohanzlův centr gólman Hruška v souboji se Škodou jen odboxoval k Bartekovi a ten ranou z otočky trefil odkrytou bránu. Ukončil tak 330 minut trvající domácí neprůstřelnost Příbrami. V závěru ještě Jakub Štochl zastavil unikajícího Nešpora a byl vyloučen. Následný přímý kop hosté nevyužili.

22. kolo první fotbalové ligy

1. FK Příbram - Bohemians 1905 0:1 (0:0)
Branka: 77. Bartek. Rozhodčí: Královec - Kordula, Wilczek. ŽK: T. Pilík, J.  Štochl - Kraus, Škoda. ČK: 90.+2 J. Štochl. Diváci: 2930.

Příbram: Hruška - Plašil, Ricka, J. Štochl, Pleško - P. Pilík, Tarczal, T. Pilík, Divíšek (55. M. Štochl) - Huňa (74. Wágner), Koukal (67, Papšys). Trenér: Nádvorník.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Lukáš, Rychlík - Bartek, Kraus, Sedláček, Štohanzl (87. Moravec) - Hartig (21. Nešpor), Škoda. Trenér: Hoftych.

Baník proti Liberci urval bod, hosté trefili dvě tyče
Zápas fotbalistů Ostravy a Liberce ve 22. kole první ligy skončil bezgólovou remízou. Severočeši však měli mnohem blíž k výhře. Hlavně v druhé půli byli lepší, ale Breznaník s Váchou pálili jen do tyčí a nevyužity zůstaly i další šance.

Jarní rozpačité výkonu Baníku pokračují. Kouč Karol Marko po debaklu v Teplicích udělal několik změn, ale jeho svěřenci mu k 45. narozeninám moc radosti nepřinesli.

I Liberec hrál po vysokém vítězství nad Mladou Boleslaví opatrně. Z šedi nepříliš záživné partie uprostřed hřiště poprvé vybočila až liberecká akce z 23. minuty, ale Štajnerovu střelu hlavou po Fleišmanově centru brankář Daněk vyškrábl.

Hra Ostravy znovu trpěla nepřesnostmi v ofenzivě a domácí hrozili jen nárazově. Jednou se však liberecký gólman Bičík zaskvěl bravurním zákrokem, když v 29. minutě rukou vytáhl gólovou hlavičku Nevese.

Okamžitou reakci soupeře zprostředkoval Breznaník, který po bleskovém protiútoku vypálil z hranice pokutového území a míč se od tyče odrazil přímo k Daňkovi.

Kvalita zápasu po přestávce zvedli Liberečtí. Domácí se na útočné polovině utápěli v bezradnosti a rychle ztráceli míče. Severočeši měli víc ze hry a byli blíž vítězství. Váchův dalekonosný pokus z třiceti metrů putoval v 72. minutě od pravé tyče do levé a zpátky do pole.

Sedm minut před koncem přečkal Baník další kritický moment. Po selhání defenzivy utekl Dočkal, ale podélnou ranou těsně minul tyč. Tlak hostů v závěru rychle nabíral na síle. Gól měl na hlavě i střídající Nezmar, ale ani jeho střela se mezi tyče nevešla.

22. kolo první fotbalové ligy:

FC Baník Ostrava - FC Slovan Liberec 0:0
Rozhodčí: Franěk - Večeřa, Košec. ŽK: Fantiš, Varadi - Breznaník, Fleišman. Diváci: 4092.

Ostrava: Daněk - Řezník, Bolf, Neves, Zejdler - Hušbauer (75. Zeher), Greguš - Frejlach (89. Kraut), Lukeš, Varadi - Fantiš (61. Šenkeřík). Trenér: Marko.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Dejmek, Kelič, Fleišman - Dočkal, Vácha, Krystan, Breznaník - Štajner (90. Papoušek), Hadaščok (85. Nezmar). Trenér: Rada.